Уряд Ізраїлю зупиняє співпрацю зі Starlink після рішення Маска забезпечити зв’язок для Гази
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Уряд Ізраїлю зупиняє співпрацю зі Starlink після рішення Маска забезпечити зв’язок для Гази
Уряд Ізраїлю розірве будь-які зв’язки зі Starlink американської компанії SpaceX після заяви її власника Ілона Маска про намір забезпечити супутниковий зв’язок для гуманітарних організацій у Секторі Гази. Про це заявив міністр зв’язку Ізраїлю Шломо Карі в Х.
«ХАМАС буде використовувати його для терористичної діяльності. У цьому немає жодних сумнівів, ми це знаємо, і Маск це знає. ХАМАС — це ІДІЛ. Можливо, Маск хотів би обумовити це (надання зв’язку Сектору Гази. — Ред.) звільненням наших викрадених немовлят, синів, дочок, людей похилого віку. Всіх! До того часу мій офіс розірве будь-які зв'язки зі Starlink», — ідеться в повідомленні посадовця.
Israel will use all means at its disposal to fight this.
— ????????שלמה קרעי - Shlomo Karhi (@shlomo_karhi) October 28, 2023
HAMAS will use it for terrorist activities. There is no doubt about it, we know it, and musk knows it. HAMAS is ISIS.
Perhaps Musk would be willing to condition it with the release of our abducted babies, sons, daughters,… https://t.co/pRNOlnINbZ
Раніше Ізраїль вів переговори зі SpaceX щодо розгортання в країні супутникового інтернет-сервісу Starlink, особливо для громад поблизу зони конфлікту. У міністерстві зв’язку зазначали, що цей крок має забезпечити безперервний доступ до інтернету в містах на лінії фронту. Це було вперше, коли Ізраїль вирішив покластися на Starlink, яка мала слугувати резервним каналом на випадок збою інших систем.
Нагадаємо, збройний конфлікт розпочався вранці 7 жовтня, коли терористичне угруповання ХАМАС завдало масованого ракетного удару по центральних та південних районах Ізраїлю. Водночас на ізраїльську територію зайшли мобільні групи бойовиків, які захопили військову базу і взяли під свій контроль декілька ізраїльських міст.
Ізраїльська армія завдала удару у відповідь по Сектору Гази, зокрема по пунктах та будівлях терористів, та змогла вибити ХАМАС із більшості захоплених населених пунктів.
Після атаки бойовиків ХАМАСу на Ізраїль та початку військового конфлікту в соцмережі Х швидко й масово почали поширюватися фейки, відео та фото з цього приводу.
Дослідник теорій змов Майк Ротшильд, який відстежує вірусне поширення фейків у соцмережах, назвав атаку ХАМАСу на Ізраїль «першим справжнім випробуванням для твітеру версії Ілона Маска» і констатував, що воно «з тріском провалилося».
Фото: Getty Images