Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Проєкт Starlink вийшов на беззбитковість
Проєкт Starlink, що належить аерокосмічній компанії SpaceX Ілона Маска, вийшов на беззбитковість. Про це американський мільярдер повідомив на своїй сторінці в соцмережі X.
«З радістю повідомляю, що Starlink від SpaceX досяг беззбиткового грошового потоку! Чудова робота чудової команди», — написав бізнесмен.
«Starlink також має більшість усіх активних супутників на навколоземній орбіті», — додав він.
При цьому мільярдер не пояснив, чи беззбитковість досягнута на операційній основі, чи протягом певного періоду.
«Starlink перебуває в центрі уваги з минулого року, оскільки допомагає забезпечити Україну супутниковим зв'язком, що є ключовим у її війні проти Росії.
Минулого місяця Маск заявив, що Starlink буде підтримувати зв'язок в Газі з "міжнародно визнаними гуманітарними організаціями" після того, як відключення телефонного та інтернет-зв'язку ізолювало людей у Секторі Гази від світу і один від одного», — повідомило Reuters.
Зазначено, що Маск прагнув створити підрозділ Starlink як важливе джерело доходу для фінансування більш капіталомістких проєктів SpaceX, таких як Starship наступного покоління — гігантська багаторазова ракета, яку компанія має намір доставити на Місяць для NASA протягом наступного десятиліття.
Торік дохід Starlink збільшився більш ніж у шість разів — до 1,4 млрд доларів, але не досягнув цілей, поставлених Маском, писала у вересні газета The Wall Street Journal з посиланням на відповідні документи.
На сьогодні SpaceX оцінюється приблизно в 150 мільярдів доларів і є однією з найдорожчих приватних компаній у світі.
Нагадаємо, у вересні CNN розповіло про уривок з нової біографії «Ілон Маск» авторства Волтера Айзексона, в якій ішлося про те, що торік Маск таємно наказав своїм інженерам вимкнути мережу супутникового зв’язку Starlink поблизу кримського узбережжя, щоб перешкодити українській атаці на російський військово-морський флот.
Сам мільярдер після розголосу інформації про цей уривок з біографії заявив, що торік не давав указівок своїм фахівцям відімкнути супутникову мережу Starlink біля Криму, оскільки, за його твердженням, вона там узагалі не працювала.
На технологічній конференції «All-In Summit» Маск заявив, що не міг увімкнути Starlink через американські санкції проти Росії, запроваджені через анексію півострова. За словами бізнесмена, для підключення потрібен був дозвіл влади США, а отримати його нібито не було часу, оскільки прохання від української сторони надійшли «посеред ночі».
Пізніше в Пентагоні підтвердили укладення угоди з компанією Starlink мільярдера Ілона Маска для допомоги Україні.
На фото — базові антени Starlink для супутникового інтернету
Фото: SpaceX