Були й інші критерії відбору — вік та географія. Учасниками могли бути молоді люди віком 18–25 років родом з або які проживають на території Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Донецької, Херсонської, Запорізької, Миколаївської, Луганської та Одеської областей.
«Зацікавила програма, адже для того, щоб на неї потрапити, необхідно виконати практичне завдання, а не просто написати мотивашку. Поки створювала свій контент, уже відчула, що отримую від цього величезне задоволення, та й від навчання маю фантастичні враження. У ньому поєдналося все: корисні практичні кейси, досвідчені та яскраві тренери, вмотивовані учасники-колеги і, звісно, прекрасний Львів», — каже дніпрянка Мішель Бондар, студентка Навчально-наукового інституту журналістики КНУ.
За задумом, після проходження освітньої програми «Контрадеза» учасники мали навчитися розрізняти дезінформацію та меседжі пропаганди, мислити критично, бачити за яскравими заголовками спонукання до деструктивних дій тощо. Це було потрібно для того, щоб надалі ці люди популяризували критичне мислення та медіаграмотність серед молоді своєї громади, створюючи відповідний контент та проводячи просвітницькі заходи.
Саме тому спікерами програми стали експерти з багаторічним стажем у сфері протидії дезінформації, які ще й мають досвід викладання у вищих навчальних закладах — Альона Романюк та Лідія Смола. Порадами про те, де та як читати новини, ділився координатор проєктів із медіаграмотності для молоді ГО «Детектор медіа» Олександр Пирожков.
Альона Романюк (справа) та Лідія Смола долучались до обговорення протягом усіх трьох днів тренінгуПрограма «Контрадеза» не обмежується тренінгом. За задумом організаторів, долучена до програми молодь має провести власні освітні заходи і творити контент, таким чином ділячись з однолітками у власних громадах та рідних містах здобутими знаннями та навичками розпізнавання дезінформації.
«Важливо не лише навчати обране коло людей, але й давати їм інструменти та мотивацію передавати ці знання далі. Адже ворог вкладає шалені кошти в поширення дезінформації і хочеться, аби наша молодь розпізнавала ці меседжі і вміла їм протидіяти. "Без наших спільних зусиль дезінформацію не подолати" – такий слоган "Контрадези". Бо лише разом, лише передаючи одне одному знання, лише докладаючи активних зусиль до протидії агресору, ми зможемо вистояти перед ворожим інформаційним натиском», — каже програмний директор «Детектора медіа» Вадим Міський.
Задля цього під час навчання учасники мали змогу ознайомитися з основами створення контенту й організації подій. Про те, як створити якісний текстовий матеріал, розповідав редактор та медіатренер, голова Незалежної медійної ради Отар Довженко, досвідом створення просвітницького контенту ділився автор та ведучий низки подкастів та відеоблогів із тематики медіаграмотності Вадим Міський, а про подкасти і створення аудіоконтенту розповідала креативна продюсерка радіо «Промінь» Вікторія Польченко.
Вадим Міський розповідає про переваги співпраці з лідерами думок