НАЗК відновило доступ до Єдиного державного реєстру корупціонерів
НАЗК відновило доступ до Єдиного державного реєстру корупціонерів
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) відкрило публічний доступ до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні чи пов'язані з корупцією правопорушення. Про це повідомлено на сайті агентства.
Доступ до реєстру був обмежений з початку російського повномасштабного вторгнення.
«Відсутність доступу до такої інформації значно ускладнює діяльність державних органів та інших організацій, зокрема під час призначення претендентів на відповідні посади, здійснення публічних закупівель та інших правочинів тощо», — йдеться у повідомленні.
У НАЗК повідомили, що, відновлюючи доступ до реєстру, врахували безпекові аспекти, зокрема, рекомендації від Міністерства оборони України: реєстр не відображатиме відомостей щодо місця роботи, посади на час вчинення особою корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення.
«Відкриті дані — це потужний інструмент доброчесності, а отже антикорупції. Відкриття даних Реєстру осіб, які вчинили корупційні та пов’язані з корупцією правопорушення, свідчить, що з урахуванням безпекових аспектів можуть бути відкриті і дані Реєстру декларацій», — зазначив голова НАЗК Олександр Новіков.
У НАЗК заявили, що чекають ухвалення Верховною Радою в цілому законопроєкту №9534, який відновлює електронне декларування статків посадовців, призупинене у зв’язку із запровадженням воєнного стану, та має врегулювати питання публічного доступу до даних реєстру декларацій.
Уточнимо, НАЗК адмініструє реєстр корупціонерів з лютого 2019 року. На сьогодні у ньому понад 46 тисяч записів, із них більш як 15 тисяч — за кримінальними правопорушеннями.
В реєстрі можна отримати довідку про наявність або відсутність відомостей про себе та про юридичну особу, до якої застосовано заходи кримінально-правового характеру за корупційне правопорушення. Переглянути реєстр можна за посиланням.
Нагадаємо, 25 серпня Національне агентство України з питань розшуку та менеджменту активів (АРМА) офіційно відкрило доступ до Єдиного державного реєстру арештованих активів.
Про особливості роботи українських журналістів-розслідувачів у нинішніх умовах читайте у публікації «Як у боротьбі з корупцією владі та журналістам не побороти одне одного».
Фото: НАЗК