TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців

TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців

18:20,
8 Березня 2023
1513

TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців

18:20,
8 Березня 2023
1513
TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців
TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців
Компанія скоротить передачу даних за межі регіону та зменшить доступ співробітників до внутрішніх даних користувачів.

TikTok оголосив про новий європейський режим безпеки даних під назвою «Проект Кловер» на тлі зростаючого тиску з боку законодавців країн. Про це пише видання Reuters.

На брифінгу в середу, 8 березня, компанія заявила, що цього року почне зберігати дані європейських користувачів локально. Так, невдовзі відкриється другий центр обробки даних в Ірландії та ще один у регіоні Хамар у Норвегії. Reuters зазначив, що цими центрами обробки даних керуватиме невідома третя сторона.

«Ми є компанією, що підтримує відповідіність вимогам. Розкажіть нам, у чому полягають проблеми, а тоді разом працюватимемо над вирішенням. Таким був наш підхід у США, таким був наш підхід скрізь. Він дуже відкритий для урядів, регулюючих органів і експертів, які можуть надати нам свої поради щодо того, як ми можемо працювати ще ефективніше», — сказав Тео Бертрам, віце-президент із зв’язків з урядом і публічної політики.

Компанія заявила, що скоротить передачу даних за межі регіону та зменшить доступ співробітників до внутрішніх даних користувачів.

Раніше TikTok вже використав подібну стратегію в США під назвою «Проєкт Техас», намагаючись «заспокоїти» вороже налаштованих законодавців.

Нагадаємо, нещодавно Центр кібербезпеки Данії оцінив можливі ризики шпигунства і виявив, що TikTok «запитує певні права та доступ до пристрою». Виходячи з цього, міністерство оборони заявило, що заборонить використання застосунку в офіційних підрозділах. 

28 лютого Європейський парламент заборонив співробітникам використовувати застосунок TikTok на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.

Крім того, заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею TikTok з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС. 

Раніше також Сенат та Палата представників США офіційно заборонили використовувати застосунок TikTok на всіх робочих телефонах держслужбовців та інших офіційних пристроях. 

У конгресі вважають, що TikTok має «низку проблем з безпекою», а уряд Китаю може використовувати застосунок для стеження та цензури. Зокрема у рішенні йдеться, що платформа TikTok і його материнська компанія ByteDance можуть ділитися інформацією про користувачів зі США з китайською владою.

Крім того, Канада заборонила використовувати китайський додаток TikTok на всіх державних пристроях, оскільки методи збору даних компанії створюють вразливість для кібератак. Раніше Канада ініціювала розслідування щодо TikTok — у країні занепокоєні через збір та використання платформою персональних даних користувачів. 

Також Politico повідомляло, що державним службовцям у Нідерландах радять не користуватися китайським застосунком TikТok, поки компанія не внесе зміни у свою політику щодо захисту даних.

Фото: Рexels

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду