TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
TikTok запровадить новий режим безпеки даних у Європі на тлі тиску з боку законодавців
TikTok оголосив про новий європейський режим безпеки даних під назвою «Проект Кловер» на тлі зростаючого тиску з боку законодавців країн. Про це пише видання Reuters.
На брифінгу в середу, 8 березня, компанія заявила, що цього року почне зберігати дані європейських користувачів локально. Так, невдовзі відкриється другий центр обробки даних в Ірландії та ще один у регіоні Хамар у Норвегії. Reuters зазначив, що цими центрами обробки даних керуватиме невідома третя сторона.
«Ми є компанією, що підтримує відповідіність вимогам. Розкажіть нам, у чому полягають проблеми, а тоді разом працюватимемо над вирішенням. Таким був наш підхід у США, таким був наш підхід скрізь. Він дуже відкритий для урядів, регулюючих органів і експертів, які можуть надати нам свої поради щодо того, як ми можемо працювати ще ефективніше», — сказав Тео Бертрам, віце-президент із зв’язків з урядом і публічної політики.
Компанія заявила, що скоротить передачу даних за межі регіону та зменшить доступ співробітників до внутрішніх даних користувачів.
Раніше TikTok вже використав подібну стратегію в США під назвою «Проєкт Техас», намагаючись «заспокоїти» вороже налаштованих законодавців.
Нагадаємо, нещодавно Центр кібербезпеки Данії оцінив можливі ризики шпигунства і виявив, що TikTok «запитує певні права та доступ до пристрою». Виходячи з цього, міністерство оборони заявило, що заборонить використання застосунку в офіційних підрозділах.
28 лютого Європейський парламент заборонив співробітникам використовувати застосунок TikTok на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів.
Крім того, заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею TikTok з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС.
Раніше також Сенат та Палата представників США офіційно заборонили використовувати застосунок TikTok на всіх робочих телефонах держслужбовців та інших офіційних пристроях.
У конгресі вважають, що TikTok має «низку проблем з безпекою», а уряд Китаю може використовувати застосунок для стеження та цензури. Зокрема у рішенні йдеться, що платформа TikTok і його материнська компанія ByteDance можуть ділитися інформацією про користувачів зі США з китайською владою.
Крім того, Канада заборонила використовувати китайський додаток TikTok на всіх державних пристроях, оскільки методи збору даних компанії створюють вразливість для кібератак. Раніше Канада ініціювала розслідування щодо TikTok — у країні занепокоєні через збір та використання платформою персональних даних користувачів.
Також Politico повідомляло, що державним службовцям у Нідерландах радять не користуватися китайським застосунком TikТok, поки компанія не внесе зміни у свою політику щодо захисту даних.
Фото: Рexels