Twitter здобув першу перемогу в суді над Маском

Twitter здобув першу перемогу в суді над Маском

09:14,
20 Липня 2022
2014

Twitter здобув першу перемогу в суді над Маском

09:14,
20 Липня 2022
2014
Twitter здобув першу перемогу в суді над Маском
Twitter здобув першу перемогу в суді над Маском
Канцелярський суд штату Делавер, що розглядає справу, погодився пришвидшити її розгляд на вимогу соцмережі.

Голова Канцелярського суду штату Делавер, суддя Кетлін Сент-Джей МакКормік, призначила розгляд справи Twitter проти Маска на п’ять днів у жовтні замість двох тижнів у лютому, як просив мільярдер. Про це повідомляє Bloomberg. Рішення знаменує першу перемогу компанії у справі, в результаті якої Twitter має намір примусити мільярдера до виконання своїх зобов’язань по купівлі соцмережі.

«Реальність така, що тривалі затримки загрожують неминучою шкодою компанії», — заявила суддя. Термін розгляду справи майже збігається із вимогами Twitter. Компанія пропонувала почати судові засідання у вересні, посилаючись на нищівний вплив на її становище невизначеності, яку створює вихід Маска з угоди про купівлю.

Після винесення рішення акції Twitter підскочили на 5,4%. У Нью-Йорку вони торгувалися на рівні 39,32 долара, підвищившись на 2,4%. З того дня, як у середині травня Маск написав у Twitter, що угода «припинена», акції впали на 22%. Угода компанії з Ілоном Маском передбачає купівлю за ціною в 54,20 долара за акцію, але вже через два тижні після оголошення про придбання акції стали падати й жодного разу з того часу не наблизилися до цього рівня.

В цілому юридичні експерти оцінюють справу Twitter проти Маска як програшну для бізнесмена. Згідно з угодою про викуп, мільярдер зобов’язаний завершити її протягом двох днів після виконання всіх технічних умов. За даними адвокатів компанії Twitter, цей процес буде завершений на початку вересня.

Нагадаємо, у березні 2022 року Ілон Маск став власником 9,2% акцій Twitter, пакет акцій міг обійтися Маску майже в $2,9 млрд. Наразі він – найбільший зовнішній акціонер Twitter. За даними ЗМІ, пакет Маска у чотири рази перевищує долю засновника соцмережі Джека Дорсі, який володіє 2,25% акцій компанії. 9 квітня Маск мав стати членом ради директорів Twitter, однак відмовився долучатися до неї.

У квітні 2022-го стало відомо про плани Маска купити компанію. Bloomberg писав, що Маск запропонував купити Twitter за 43 мільярди доларів, тоді як ринкова ціна Twitter на той момент сягала близько 37 мільярдів доларів. Рада директорів компанії спочатку скептично поставилась до пропозиції Маска, проте пізніше після консультацій підтримала її. Cторони обговорювали угоду протягом цілої ночі. 25 квітня було повідомлено, що Ілон Маск придбав Twitter за $44 мільярди. Але у травні Маск призупинив угоду про купівлю Twitter через підозру у тому, що у соцмережі наявна величезна кількість спам-акаунтів. 8 липня Маск відмовився від угоди про купівлю платформи, заявивши, що в нормативній заявці Twitter є «оманливі відомості» щодо кількості фейкових акаунтів. Twitter заперечив, заявивши зі свого боку, що Маск запитує інформацію, яка «не існує або вже була надана», і пообіцяв звернутися до суду. 19 липня Канцелярський суд Делавера розпочав перше засідання по справі за позовом компанії Twitter до Маска з вимогою завершити придбання соцмережі за вартістю 44 мільярди доларів. 

Фото: Ekaterina Bolovtsova/ Рexels

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду