The Washington Post: Twitter передасть Маску повний доступ до даних платформи

The Washington Post: Twitter передасть Маску повний доступ до даних платформи

10:54,
9 Червня 2022
2257

The Washington Post: Twitter передасть Маску повний доступ до даних платформи

10:54,
9 Червня 2022
2257
The Washington Post: Twitter передасть Маску повний доступ до даних платформи
The Washington Post: Twitter передасть Маску повний доступ до даних платформи
Автори:
Доступ до бази Маску можуть надати вже цього тижня.

Правління Twitter планує надати американському бізнесмену, засновнику компанії SpaceX та генеральному директору компанії Tesla Ілону Маску повний доступ до внутрішньої бази даних. Ця база містить інформацію про понад 500 мільйонів твітів, що публікуються щодня, а також інформацію про пристрої та облікові записи, які мають доступ до платформи. Про це повідомило видання The Washington Post із посиланням на анонімне джерело.

Доступ до бази Маску можуть надати вже цього тижня. «Цей крок спрямований на те, щоб покласти край протистоянню з мільярдером, який пригрозив відмовитися від своєї угоди про купівлю Twitter за 44 мільярди доларів, якщо компанія не надасть доступу до даних, котрі, за його словами, необхідні для оцінки кількості фейкових користувачів на платформі», — йдеться в повідомленні.

Юридична команда Маска стверджує, що ці дані необхідні для розуміння обсягу спаму та активності ботів на платформі, що може вплинути на доходи компанії від реклами.

«Керівники Twitter скептично ставляться до здатності Маска використовувати дані для пошуку раніше невиявленої інформації: база даних вже багато років доступна компаніям, які платять Twitter за можливість їх аналізувати, щоб знаходити закономірності та ідеї у повсякденному спілкуванні. Вони, як і деякі аналітики та інсайдери Кремнієвої долини, кажуть, що Маск використовує ці запити даних як привід, щоб ухилитися від угоди або домовитися про нижчу ціну», — пише видання.

Раніше Twitter казав, що в соцмережі лише 5% облікових записів є фальшивими. Після цього Маск призупинив угоду про купівлю компанії. Він також заявив, що «угода не може просунутися далі», якщо Twitter не надасть доказів, що кількість ботів не перевищує 5% щоденних активних користувачів щомісячно протягом кварталу. На конференції в Маямі бізнесмен заявив, що фейкові користувачі становлять щонайменше 20% усіх акаунтів Twitter, і припустив, що цифра може сягати 90%. Він також повідомив, що його команда проведе власну перевірку 100 випадкових облікових записів у твіттері, щоб виявити кількість фейкових. Після цих заяв, за словами Маска, юристи Twitter звинуватили його у порушенні правил нерозголошення інформації (NDA). Пізніше Маск сказав, що, за його підрахунками, 50% акаунтів у Twitter є ботами. Британське видання The Guardian написало, що в такий спосіб Маск «закладає основу для переоцінки угоди або відмови від неї». Це підтверджують і заяви бізнесмена на конференції в Маямі, де він припустив, що «міг би спробувати заплатити нижчу ціну за Twitter». Інвестори Twitter подали до Окружного суду США у Північному окрузі Каліфорнії колективний позов проти Маска. Його звинуватили в «протиправній поведінці», «порушенні корпоративних законів Каліфорнії» та «маніпулюванні ринком». Інвестори вважають, що публікації Маска у Twitter вводять людей в оману та мають на меті вплинути на вартість акцій компанії на ринку.

Нагадаємо, у березні 2022 року Ілон Маск став власником 9,2% акцій Twitter, пакет акцій міг обійтися Маску майже в $2,9 млрд. Наразі він – найбільший зовнішній акціонер Twitter. За даними ЗМІ, пакет Маска у чотири рази перевищує долю засновника соцмережі Джека Дорсі, який володіє 2,25% акцій компанії. Маск 9 квітня мав стати членом ради директорів Twitter, однак відмовився долучатися до команди директорів.

У квітні стало відомо про плани Маска купити компанію. Bloomberg писав, що Маск запропонував купити Twitter за 43 мільярди доларів, тоді як ринкова ціна Twitter сягає приблизно 37 мільярдів доларів. Рада директорів компанії спочатку скептично поставилась до пропозиції Маска, проте пізніше після консультацій підтримала її. Cторони обговорювали угоду протягом цілої ночі, а зустріч розпочалась 24 квітня. Наступного дня стало відомо, що Ілон Маск придбав Twitter за $44 мільярди. З того моменту компанія стала приватною. Маск також повідомив, що планує зробити Twitter «політично нейтральним». Цю заяву він зробив на тлі того, що користувачі почали масово видаляти свої акаунти із соцмережі. 

Голова ради директорів Twitter Брет Тейлор повідомив, що рада директорів компанії припинить роботу після закриття угоди з Ілоном Маском. Генеральний директор Twitter Параг Агравал лишається на посаді до закриття угодиЗасновник Twitter Джек Дорсі підтримав продаж компанії Маску. Він заявив, що Twitter не повинен мати конкретного власника або керівника, соцмережа має залишатися «суспільним благом», а не компанією в класичному розумінні. За його словами, те, що Маск купив Twitter, — це єдине рішення, якому він довіряє.  

Фото: Flickr

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду