Чи збрехало Associated Press про те, що в Україні дітей навчають вбивати?
Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов у Facebook спростував твердження матеріалу Associated Press про фінансування відомством дитячого «табору націоналістів». Але він не згадав про фінансування міністерством проектів від інших ультраправих «С14».
Медіа перетворили протести студентів КПІ та НАУ на «загрозу національній безпеці»
26 жовтня видання «Деловая столица» опублікувало маніпулятивний матеріал під назвою «Дестабілізація університетських середовищ. Хто стоїть за пікетами в КПІ і НАУ». «Детектор медіа» з’ясовував, чому текст із порушенням журналістських стандартів з’явився на цьому сайті.
Тимошенко на засіданні Римського клубу: фейк чи реальність
«Детектор медіа» розбирався, на який захід Римського клубу їздила Юлія Тимошенко.
«Страна.ua» ввела в оману читачів матеріалом про томос
На сайті «Страна.ua» вийшов текст, у якому розповідається про рішення Вселенського патріархату щодо томосу Українській православній церкві. Релігієзнавець В’ячеслав Горшков на прохання «Детектора медіа» проаналізував цей текст – і заперечив головні його тези.
Розкол, федералізація, розпад України: що говорив Медведчук на російському каналі
Кум російського президента Володимира Путіна, лідер руху «Український вибір» та член партії «За життя» Віктор Медведчук поїхав на російський канал ТВЦ, де вкотре виступив за федералізацію України і заперечив агресію Росії проти України.
Російська пропаганда використовує методи КДБ, — французьке дослідження
Дві французькі аналітичні установи підготували дослідження «Маніпуляції інформацією: виклик нашим демократіям», у якому детально розібрали впливи російської пропаганди. «Детектор медіа» переказує його зміст.
Польське видання Rzeczpospolita опублікувало інтерв’ю ватажка «ДНР» Пушиліна
Одна з найбільших газет Польщі Rzeczpospolita оприлюднила інтерв’ю одного з керівників організації «Донецька народна республіка», представника окупаційної влади в ОРДО Дениса Пушиліна.
Як це — робити на Донбасі газету, що розвінчує фейки Росії
«Детектор медіа» дізнався в головного редактора газети «Твоє право знати», навіщо потрібне видання з медіаграмотності на лінії фронту, чи безпечно його створювати і скільки людей над ним працює.
Парад клікбейту в українських ЗМІ — «Порошенко подякував Путіну»
Українські онлайн-видання вдались до маніпуляції у заголовках, вирвавши слова Петра Порошенка з контексту.
Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну
У Росії заговорили про поділ України спільно із західними державами на тлі скандалу з видачею українцям угорських паспортів.

Автори

К
С