Чому інсценування нападу на Прямий канал — це ганьба
І до чого тут марсіани.
Медіаграмотність проти екстремізму — це як? Розповідає Гулім Амірханова з Казахстану
Експертка з нових медіа та мультимедійної журналістики Гулім Амірханова розповіла «MediaSapiens», як розвиток медіаграмотності покликаний зменшити радикалізацію в Центральній Азії.
Латвійська журналістка: У нас жоден канал не має такої кількості грошей, щоб замінити шоу, які робить Росія
Сандра Ужуле-Фонс — латвійська журналістка, режисерка-документалістка, докторка історичних наук. Вона розповіла MediaSapiens, чому після анексії Росією Криму у країнах Балтії занепокоїлися пропагандою Кремля та як вони з колегою розкриватимуть тему медіаграмотності у своєму новому фільмі.
Гроші за опитування: у Facebook нове шахрайство з фото Зеленського
У Facebook від декількох сторінок запускають рекламу, де обіцяють десятки тисяч гривень за проходження тесту. До реклами додають змінену фотографію з президентом Володимиром Зеленським, його дружиною Оленою та телеведучим Дмитром Комаровим.
У Мінську створили онлайн-карту проєктів з медіаграмотності (ДОПОВНЕНО)
19 жовтня під час форуму Media Literacy Solutions, який цього року проходив у Білорусі, учасники зібрали на онлайн-карті 145 проєктів з 22 країн світу.
Медіаграмотність стала трендом: як її розвивають від Великої Британії до Казахстану
MediaSapiesns побував на формі Media Literacy Solutions, який 18-19 жовтня пройшов у Білорусі. Ми дізнались, як у різних країнах протидіють дезінформації та навчають дітей і дорослих медійної грамотності. Інколи такі проєкти підтримує держава, утім, подеколи урядовці самі є джерелом інформаційних маніпуляцій.
«Чому саме так?» 5 тез про розвиток критичного мислення українців
Прориватися в навалі інформації та вміти концентруватися: на яких онлайн-курсах цього можна навчитися та як такі вміння розвивають у школярів? «Детектор медіа» записав головне з дискусії про інфомедійну грамотність, яка проходила 7 жовтня у рамках симпозіуму «Роль освіти в епоху дезінформації та технологічного прогресу».
«Путін — кульмінація світу постправди»: британський журналіст про загрози соціальних мереж
Завдання сучасних інформаційних маніпуляцій не переконати у неправдивій інформації, а зробити так, щоб люди не змогли розпізнати правду.
«Секретні матеріали» на «1+1» проти нової української школи та Гройсмана
Ведучий «Секретних матеріалів» зманіпулював про «аферу» з реформою нової української школи, хоча в сюжеті йшлося про один окремий інцидент у школі на Івано-Франківщині.
Месенджер-терор: як не дати безкінечним повідомленням контролювати ваше життя
Що робити, якщо месенджери втручаються у ваше життя, наче бур ненависного сусіда згори? І як не бісити людей у чатах? Texty.org.ua та «Детектор медіа» вирішили розібратися.

Автори

С
Г
К