«Страна.ua» ввела в оману читачів матеріалом про томос
На сайті «Страна.ua» вийшов текст, у якому розповідається про рішення Вселенського патріархату щодо томосу Українській православній церкві. Релігієзнавець В’ячеслав Горшков на прохання «Детектора медіа» проаналізував цей текст – і заперечив головні його тези.
Розкол, федералізація, розпад України: що говорив Медведчук на російському каналі
Кум російського президента Володимира Путіна, лідер руху «Український вибір» та член партії «За життя» Віктор Медведчук поїхав на російський канал ТВЦ, де вкотре виступив за федералізацію України і заперечив агресію Росії проти України.
Російська пропаганда використовує методи КДБ, — французьке дослідження
Дві французькі аналітичні установи підготували дослідження «Маніпуляції інформацією: виклик нашим демократіям», у якому детально розібрали впливи російської пропаганди. «Детектор медіа» переказує його зміст.
Як це — робити на Донбасі газету, що розвінчує фейки Росії
«Детектор медіа» дізнався в головного редактора газети «Твоє право знати», навіщо потрібне видання з медіаграмотності на лінії фронту, чи безпечно його створювати і скільки людей над ним працює.
Державний канал Росії показує, як треба ділити Україну
У Росії заговорили про поділ України спільно із західними державами на тлі скандалу з видачею українцям угорських паспортів.
NewsOne pushes Ukrainians to the split of the country, religious war and anti-American hysteria
“Detector Media” have researched several broadcasts of the "Chronology of the day with VyacheslavPikhovshek" and "Subjective Summary" of various hosts on the NewsOne channel.We have found fakes, manipulation and retransmission of Russia's messages.
Після окупації Криму Росія змінила риторику щодо Арктики — дослідження НАТО
Центр стратегічних комунікацій НАТО Stratcom проаналізував інтереси Росії, Китаю та Канади в Арктиці. Він дійшов висновку, що риторика Кремля щодо цього регіону змінилася після 2014 року.
NewsOne штовхає українців до розколу країни, релігійної війни та антиамериканської істерії
«Детектор медіа» дослідив декілька випусків «Хронології дня з В’ячеславом Піховшеком» та «Суб’єктивних підсумків» різних ведучих на телеканалі NewsOne. Ми знайшли фейки, маніпуляції та ретрансляцію меседжів Росії.
Рабінович сміється з української армії. Російські ЗМІ підтримують
Вадим Рабінович вигадав цитату Петра Порошенка про українську армію, а потім з неї ж іронізував.
Спецслужби, кібератаки і лояльні медіа — особливості гібридної війни
Як протистояти гібридним атакам, фейкам і російській пропаганді, яка стала більш вигадливою? Українські фахівці поділилися своїм досвідом з молодими німецькими держслужбовцями на зустрічі в Києві 12 вересня. Журналіст MediaSapiens розповів учасникам зустрічі про останні приклади розвінчування маніпуляцій експертами ГО «Детектор медіа» та занотував основні тези з виступів колег.

Автори

К
С