Бандера, Петлюра, неонацизм: кривий погляд журналіста Newsweek на Україну
В американському виданні Newsweek журналіст Джейсон Лемон перед Новим роком лякав читачів Бандерою, Петлюрою й розквітом ультранаціоналізму в Україні.
Стурбованість чи протидія: як боролися з дезінформацією Кремля у 2018-му
Закони проти інформаційних маніпуляцій, штрафи російським псевдомедіа та «рух ельфів» — світ намагається захищатися від дезінформації Кремля.
Топ-10: фейки 2018 року
Чорний кінь і агресивні блискавки, зневірені Бойко й білорус-майданівець, неубієнний Бабченко й воскресла жертва з Керчі, фальшиві жовті жилети та інші феєричні вигадки.
В Атлантичній раді назвали головні інформаційні виклики передвиборчого періоду України
Експерти Атлантичної ради назвали головні інформаційні та цифрові небезпеки, на які українцям варто звернути увагу під час виборів наступного року.
Російська служба Euronews вдалася до маніпуляцій у сюжеті про воєнний стан в Україні
Третього грудня російська служба каналу Euronews випустила сюжет під назвою «Ніхто не хоче війни». Замість збалансованого висвітлення введення воєнного стану в Україні автор вдався до маніпуляцій.
Перемикаючи канали: про що говорили у вечірньому ефірі, очікуючи на воєнний стан
«112 Україна» і NewsOne наполегливо транслювали думку, що Порошенко просто хоче не проводити виборів.
Агентом якої спецслужби є Олег Рибачук?
Українські медіа поширили інформацію про те, що керівник громадської організації «Центр UA» Олег Рибачук є таємним агентом Росії. Із самим Рибачуком ніхто не говорив.
Чи збрехало Associated Press про те, що в Україні дітей навчають вбивати?
Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов у Facebook спростував твердження матеріалу Associated Press про фінансування відомством дитячого «табору націоналістів». Але він не згадав про фінансування міністерством проектів від інших ультраправих «С14».
Медіа перетворили протести студентів КПІ та НАУ на «загрозу національній безпеці»
26 жовтня видання «Деловая столица» опублікувало маніпулятивний матеріал під назвою «Дестабілізація університетських середовищ. Хто стоїть за пікетами в КПІ і НАУ». «Детектор медіа» з’ясовував, чому текст із порушенням журналістських стандартів з’явився на цьому сайті.
Тимошенко на засіданні Римського клубу: фейк чи реальність
«Детектор медіа» розбирався, на який захід Римського клубу їздила Юлія Тимошенко.

Автори

К
С