«Не поважають свободу слова», — відомий історик Харарі про зміни у російському перекладі своєї книги
15 вересня відомий історик Ювал Ной Харарі дав прес-конференцію у Києві, під час якої детально пояснив свою мотивацію дозволити зміни у російському перекладі книги «21 урок для ХХІ століття».
Ювал Харарі: Ери правди ніколи не було
15 вересня відомий історик Ювал Ной Харарі дав прес-конференцію у Києві, де розповів чому технологічні компанії борються за увагу людей і як алгоритми допомагають маніпулювати нашими емоціями.
Борщ і формула Штайнмайєра: 10 найдивніших запитань журналістів до Сенцова і Кольченка
На першій пресконференції звільнених із Росії політв’язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка низка журналістів відзначилася украй недолугими питаннями. Ми зібрали топдесятку дивних питань від медійників до політв’язнів Кремля, які в Україні перебувають лише декілька днів — із 7 вересня.
Москва оцінювала місячну PR-кампанію в Україні у 400 тис. доларів, — дослідниця
2 вересня у Києві презентували українську версію дослідження злитої переписки Кремля «Surkov Leaks: Внутрішня кухня гібридної війни Росії проти України».
Хто такий Кирило Вишинський, за якого Росія віддала Сенцова
Російська Федерація довго боролася за свободу керівника «РИА Новости — Украина» Кирила Вишинського, якого СБУ звинувачує в державній зраді. Тепер Москва може обміняти його на українських політв’язнів. Розбираємося, чому для Кремля Вишинський такий цінний.
«Слуга народу» та «Голос» найефективніше використовували короткі відео у фейсбуці — дослідження
Аналітики зробили якісний та кількісний аналіз контенту фейсбук-сторінок десяти політичних партій та їхніх лідерів. Вони дослідили пости за час парламентської виборчої кампанії. Більшість партій акцентували не на своїх пропозиціях, а на якостях лідера, пишуть дослідники.
Кіберполіція має пряму комунікацію з офісом «Фейсбука» — Ігор Розкладай
Медіаюрист Центру демократії та верховенства права Ігор Розкладай розповів, з ким компанія «Фейсбук» комунікує в Україні та які суми політичні партії витрачали на рекламу у соціальній мережі під час виборів цього року.
Таємні плани Москви про гібридну війну з Україною. Аналітики дослідили злиті мейли Кремля
Один із найстаріших аналітичних центрів Великої Британії опублікував дослідження масштабного зливу електронного листування чиновників Кремля. «Детектор медіа» записав основне. Листи показують, які методи впродовж останніх років російська влада застосовувала для ведення гібридної війни проти України.
Скільки можна заробити, якщо ти фейсбук-троль політиків
«Детектор медіа» отримав листа про набір кадрів у фабрику тролів партії «Батьківщина». Це може бути правдою, хоча член партії і директор компанії, яка оплачує рекламу на фейсбуку Юлії Тимошенко, заперечив використання ними фейкових акаунтів.
Українські та російські медіа збрехали, що в Білорусі заборонили прапор УПА і портрет Бандери
ЗМІ масово поширили неправдиву інформацію про те, що начебто новий білоруський закон забороняє і руни, і портрети Степана Бандери та Романа Шухевича, і герб батальйону «Азов». Це не так.

Автори

С
Г
К