Гордон Ремсі, британський дослідник: Проросійських наративів у нашому інформаційному полі знайшли більше, ніж ми очікували
Україна стала першою після Великої Британії країною, де презентували дослідження лондонського Kings College про вплив кремлівських RT та Spuntik на британське інформаційне середовище. «Детектор медіа» поспілкувався з одним із авторів аналізу Гордоном Ремсі про «прес-релізм» у журналістиці та як російські тези потрапляють до ЗМІ Великої Британії.
«Це дуже хибне уявлення, що війна — це коли ти бачиш танки»: дискусія про дезінформацію Росії
12 березня в Києві презентували британське дослідження про дезінформацію, яку продукують кремлівські медіа RT та Sputnik. Спікери дискутували про те, як протидіяти цій загрозі та чому інструменти з медіаграмотності не користуються великою популярністю.
«Новини як зброя»: у Києві презентували результати британського дослідження щодо RT та Sputnik
Аналітики з лондонського Kings College дослідили, як RT та Sputnik висвітлювали справу отруєння Скрипалів, діяльність НАТО та загалом ситуацію у країнах Заходу. Про Україну та західні держави ці медіа говорили найбільше у контексті політичних провалів.
Голуби миру: російська служба ВВС в Лондоні зібрала на дебати українців та росіян
Російська служба ВВС створила відео у форматі дебатів між українцями та росіянами щодо відносин двох країн. Метою анонсували спробу «домовитися про те, чи можна щось виправити у відносинах двох країн».
Сайт Politeka виправив хибну інформацію про юристку Анну Маляр та оштрафував журналіста
Про це онлайн-видання відписало Анні Маляр після її письмового звернення.
«Ніколи не читайте Politeka»: юристка Анна Маляр звинувачує сайт у брехні (ОНОВЛЕНО)
4 лютого онлайн-видання Politeka написало, що юристка Анна Маляр «брала участь в експертизі ДТП за участю Олени Зайцевої». Пані Маляр «Детектору медіа» спростовувала цю інформацію.
Лідери-джинсовики й «теплі ванни» в ток-шоу: де піаряться кандидати у президенти
28 лютого на прес-конференції представники громадського сектору назвали основні медійні тренди президентської виборчої кампанії 2019 року.
Учасницю заблокували: що про скандал з Maruv написали закордонні медіа
Після перемоги в національному відборі на «Євробачення-2019» співачка Maruv не змогла дійти згоди з НСТУ щодо умов контракту. Поки вирішується питання, хто ж представлятиме цього року Україну на пісенному конкурсі, «Детектор медіа» зробив огляд матеріалів іноземних ЗМІ на цю тему.
Деза в соцмережах: чого остерігатися перед виборами
СНІД став результатом експериментів Пентагону, Європейський Союз винен у міграційній кризі, на виборах у США все одно переможе Клінтон — чули про такі дези? За ними стояли СРСР та Росія, які вкидали їх через медіа. Сьогодні фейки запускають у соціальних мережах, а над їх поширенням працюють професійні ботоферми і тролі. Особливо пильними українським юзерам слід бути перед виборами. Про це говорили учасники дискусії про дезінформацію в медіа та соцмережах, яку провело 13 лютого видання «Тексти».
Кому з кандидатів у президенти телеканали віддають ефірний час? Презентували результати моніторингу
18 лютого коаліція громадських організацій презентувала проміжний звіт за результатами незалежного моніторингу висвітлення в медіа президентської виборчої кампанії.

Автори

К
С