«Яка ж тут помилка?»: російський ведучий цинічно відреагував на заяву Ернста про Boeing MH17
Колишній телеведучий програми «Однако» Михайло Леонтьєв, який у 2014 році озвучив гучний фейк про «причетність» України до збиття малайзійського Boeing MH17 над небом Донбасу не визнає помилки. Хоча інформацію для сюжету взяли у «експерта», якого жодного разу не бачили. А той сам знайшов картинку в інтернеті.
Гендиректор «Первого канала» назвав помилкою фейк про винищувач, який нібито збив малайзійський Boeing MH17
Хоча Костянтин Ернст і визнав помилку, але при цьому заявив, що вважає звіт голландських експертів «непрофесійним».
На імені Зеленського в YouTube можуть заробляти десятки тисяч доларів — дослідження ІМІ
Деякі Youtube-канали можуть використовувати ім’я Зеленського та бренд «Зе» для досягнення власних, не пов’язаних із президентом і його командою цілей — від бажання розкрутити канал до прагнення заробити десятки тисяч доларів. Їх можуть використовувати і в політичних цілях. Про це йдеться у новому дослідженні Інституту масової інформації.
«За Табачника тему інфовійни та пропаганди не дозволили включити до програми громадянської освіти»
Як почати розвивати свої навички фактчекінгу, чим унікальний шкільний курс «Громадянська освіта» та як змінилися пріоритети держави в питаннях медіаосвіти впродовж останніх років, розповідає доцентка кафедри методики навчання суспільних дисциплін і гендерної освіти Національного педагогічного університету ім. Драгоманова Тетяна Мелещенко.
Megogo запускає сервіс аудіокниг і подкастів. Як зароблятиме?
Розділ Megogo Audio доступний для передплатників Megogo тільки на мобільних пристроях. Компанія планує співпрацювати з подкастерами і виробляти аудіопродукт самостійно.
Українська «Вікіпедія» б’є рекорди відвідуваності, а російська втрачає популярність — Юрій Пероганич
Популярність російської Вікіпедії серед світової аудиторії за рік впала на 5%. За цей же час відвідуваність української зросла на 10%. Такі дані навів Юрій Пероганич, гендиректор Асоціації підприємств інформаційних технологій України.
Свобода слова в эпоху троллей, ботов и Путина: главное из лекции Питера Померанцева в Киеве
В цифровую эпоху мы не можем понять, как создается «информационная погода» вокруг нас. Мы не понимаем, читая Facebook или Twitter, откуда эта информация — от реального человека или от «фабрики троллей», констатирует исследователь медиа. MediaSapiens собрал главное из его лекции.
Ціна дезінформації: науковці порахували збитки, спричинені фейками
Американські науковці підрахували, які фінансові збитки несе дезінформація та фейкові новини для різних галузей — від політики та економіки до сфери охорони здоров’я. Висновки вчених доволі невтішні: очікується, що відсоток неправдивих новин щороку тільки збільшуватиметься.
Місце аварії танкера Delfi біля Одеси стало об'єктом для численних селфі
У соцмережах викладають численні фото на фоні танкера Delfi після аварії поблизу одеського пляжу. Бажаючих сфотографувати затонулий танкер виявилося так багато, що через це утворився затор на Французькому бульварі, повідомляє «Думская».
Мінкульт пропонує запровадити індекс достовірності новин у ЗМІ
В Україні планують запровадити індекс, який має присвоюватися незалежною організацією та визначатиме правдивість розміщеної у ЗМІ інформації.

Автори

Г
С
К