Працівників корпорації ВВС попросили видалити TikTok зі смартфонів
Працівників корпорації ВВС попросили видалити TikTok зі смартфонів
Працівники британської телерадіокорпорації BBC у неділю отримали рекомендацію видалити із корпоративних пристроїв китайський застосунок TikTok. Це сталося після того, як у п’ятницю міністрам та іншим державним службовцям у Великій Британії заборонили використовувати цей застосунок на робочих телефонах. Про це повідомило видання The Guardian.
«Рішення ґрунтуєтьс я на занепокоєнні державних органів у всьому світі щодо конфіденційності та безпеки даних», — йдеться у поясненні керівництва BBC.
Працівникам ВВС повідомили, що вони можуть використовувати TikTok на корпоративних пристроях у випадках, коли є обґрунтована редакційна чи ділова потреба.
Новину, зокрема, підтвердила технологічний редактор BBC Зої Клейнман. Вона написала у своєму Twitter: «BBC сьогодні попередила співробітників не використовувати TikTok на корпоративних телефонах, якщо немає редакційних або ділових причин. Так, це впливає на мене. Але ширше: TikTok заперечує будь-який обмін даними з Китаєм. Ніхто не знайшов димлячу рушницю. І все ж побоювання стають голоснішими».
Офіційний акаунт BBC у TikTok, створений рік тому, і який має 4,4 мільйона підписників, з платформи не видаляли, там з’являється новий контент. Так само доступні у застосунку сторінки BBC News, BBC Sport і BBC Radio 1.
Зазначимо, раніше, 9 березня, припинити використовувати застосунок TikTok на своїх робочих телефонах порекомендувало керівництво суспільної телерадіокомпанії Данії DR. У компанії повідомили, що таке рішення після попереджень Центру кібербезпеки Данії.
Відтоді журналісти, яким потрібен доступ до китайського застосунку, мають запитати про дозвіл на його використання та користуватися у робочих цілях на спеціалньо відведених для цього телефонах, відтак співробітники почали називати їх «телефонами TikTok».
Нагадаємо, у Данії після перевірки, проведеної Центром кібербезпеки, Міністерство оборони країни заборонило своїм співробітникам використовувати китайський відеозастосунок.
Як відомо, 28 лютого Європейський парламент заборонив співробіникам використовувати застосунок TikTok на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів. Перед цим заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею TikTok з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС.
Фото: Рexels