Дата-центр TikTok у Норвегії заважає виробляти боєприпаси для України

Дата-центр TikTok у Норвегії заважає виробляти боєприпаси для України

15:45,
28 Березня 2023
2335

Дата-центр TikTok у Норвегії заважає виробляти боєприпаси для України

15:45,
28 Березня 2023
2335
Дата-центр TikTok у Норвегії заважає виробляти боєприпаси для України
Дата-центр TikTok у Норвегії заважає виробляти боєприпаси для України
Дата-центр споживає занадто багато елетроенегрії, якої бракує виробнику боєприпасів. Останній занепокоєний, адже його зростанню «заважає склад відео з котиками».

Норвезький виробник боєприпасів Raufoss Nammo не може збільшити вироблення боєприпасів для України і НАТО через дата-центр TikTok, який розташований неподалік і споживає занадто багато електроенергії, пише The Guardian.

TikTok «монополізує електроенергію» в регіоні неподалік до найбільшої фабрики компанії, вважає CEO Raufoss Nammo Мортен Брандтцеґ.

«Ми занепокоєні, адже бачимо, що нашому майбутньому зростанню заважає склад відео з котиками», — сказав він у коментарі Financial Times.

Місцевий постачальник електроенергії компанія Elvia підтвердила Financial Times, що електрична мережа не мала вільної потужності після того, як її розподілили для центру обробки даних за принципом «перший прийшов — першого обслужили». Додаткова ємність потрібує часу, щоб стати доступною.

Видання пише, що міжнародні технологічні компанії та соціальні мережі стикаються з посиленим контролем над роботою величезних центрів, які використовуються для зберігання величезних обсягів даних. Ці центри споживають велику кількість енергії для живлення та охолодження серверів, на яких зберігаються фотографії, відео та інші хмарні дані клієнтів.

За оцінками Європейської комісії, до 2030 року на центри обробки даних припадатиме 3,2% попиту на електроенергію в межах ЄС, що на 18,5% більше, ніж у 2018 році.

Минулого року Politico публікувало проєкт плану, який змусить центри обробки даних публікувати інформацію про вплив на навколишнє середовище. Влада «не повинна бути опинитись в ситуації, коли буде змушена вибирати між залученням центрів обробки даних з одного боку і забезпеченням електроенергією підприємств і домогосподарств з іншого», — йдеться в плані.

Нагадаємо, 28 лютого Європейський парламент заборонив співробіникам використовувати застосунок TikTok на своїх пристроях і рекомендував євродепутатам видалити його зі своїх телефонів. Перед цим заборонили своїм співробітникам користуватися китайською соціальною мережею TikTok з міркувань безпеки й Європейська комісія та Рада ЄС.

Через потенційні загрози безпеці заборонили використовувати TikTok на робочих пристроях державним чиновникам у Великій БританіїБельгії та Франції.

Нещодавно петицію про заборону в Україні TikTok зареєстрували на сайті президента.

Фото: Candid Bussiness / Flickr

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду