Маск назвав штучний інтелект найбільшим «екзистенційним ризиком» для сучасного світу
Маск назвав штучний інтелект найбільшим «екзистенційним ризиком» для сучасного світу
Штучний інтелект становить найнагальнішу загрозу для сучасного світу. Про це Ілон Маск заявив на саміті з безпеки штучного інтелекту AI Safety, який відбувся в Лондоні, повідомляє Daily Star.
Маск наголосив, що людство вперше стикається із ситуацією, коли з’явилося щось, що буде набагато розумнішим за найрозумнішу людину.
«Ви знаєте, ми не сильніші чи швидші за інших створінь, але ми розумніші. І ось ми, вперше в історії людства, зіткнулися з чимось, що буде набагато розумнішим за нас. Тож мені незрозуміло, чи ми можемо справді контролювати щось подібне... Я вважаю, що це один із екзистенційних ризиків, з якими ми стикаємося, і він, мабуть, найактуальніший», — сказав мільярдер.
Виступаючи на саміті, Маск відзначив, що волів би, щоб сектор регулював «сторонній арбітр». Він наголосив, що хотів би «встановити рамки» для уникнення того, щоб ШІ став «великою загрозою» для всіх: «Мені незрозуміло, чи зможемо ми контролювати таку річ (ШІ. — “ДМ”). Але я думаю, що ми можемо прагнути направити його в напрямку, вигідному людству».
- Читайте також: Досліджуватиме Всесвіт: Ілон Маск розповів про своє бачення розвитку компанії з розробки штучного інтелекту xAI
Водночас критики заявили, що саміт занадто зосереджений на гіпотетичних загрозах, а не на більш очевидних і реальних небезпеках, оскільки підприємства та профспілки закликають до прийняття законодавства для захисту робочих місць і боротьби з дезінформацією, такою як дипфейки.
Варто нагадати, що Ілон Маск робить подібні заяви не вперше. Ще у 2017 році він попередив про те, що штучний інтелект несе загрозу для людства через створення фейків. «Роботи можуть почати війну, випускаючи фейкові новини та пресрелізи, підробляючи облікові записи електронної пошти та маніпулюючи інформацією. Перо сильніше меча», — попереджав п’ять років тому мільярдер.
Раніше повідомлялось про те, що президент США Джо Байден видав указ про штучний інтелект. Указ вимагає здійснити оцінювання безпеки, дотримання принципів рівності та громадянських прав, захисту прав споживачів та дослідження впливу ШІ на ринок праці.
Фото: Getty Images