Російські медіа видали порцію фейків до річниці трагедії Бабиного Яру — моніторинг
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Російські медіа видали порцію фейків до річниці трагедії Бабиного Яру — моніторинг
До вісімдесятої річниці трагедії Бабиного Яру російські медіа видали низку публікацій із фейками та неправдивим трактуванням історичних подій. Дискредитаційну кампанію Кремль почав готувати ще у серпні. Про це йдеться в моніторингу проникнення російської пропаганди в український медіапростір за вересень 2021 року.
Практично всі фальшиві звинувачення на адресу України зібрані в матеріалі «Бабий Яр: живые и мертвые. Киев пытается помирить жертв Холокоста и их палачей». Зокрема там ідеться, що Україна трактує розстріли в Бабиному Яру як суто українську трагедію; за часів Порошенка на території Бабиного Яру встановили хрест на честь «Буковинського куреня», який проводив розстріли; а на столичному оперному театрі зявилася меморіальна табличка на честь коменданта української поліції Києва.
Ще 24 серпня РІА «Новости» (посилання заблоковане через санкції, тож використовуємо переказ) та «Российская газета» з посиланням на Федеральну службу безпеки Росії публікували «факти», що «автокефальна українська церква створювалася з допомогою нацистів», а непокірних «вбивали бандерівці». Так конструювали фальшиві зв’язки між сучасною Православною церквою України та нацистськими злочинами минулого.
Такі фальсифікації минулого, на думку автора моніторингу Петра Бурковського, потрібні для фальсифікації сьогодення. На тлі «очевидної» вини українців у злочинах під час Другої світової війни легше переконати авдиторію, що в Україні відбуваються «многочисленные преступления украинских "батальонов смерти", системная политика страны по героизации нацизма и его пособников, факты цензуры и гонений журналистов, притеснений Русской православной церкви, антисемитизма за период с 2017 по 2020 годы».
Більше про російські пропагандистські наративи, пов’язані з Україною, читайте в матеріалі Петра Бурковського.
Фото: ОПУ