Журналіст повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»

Журналіст повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»

12:20,
2 Листопада 2021
2172

Журналіст повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»

12:20,
2 Листопада 2021
2172
Журналіст повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»
Журналіст повідомив про атаку ботів, які поширили щодо нього фейк про «вбивство кошенят»
Автори:
Засновник «Правової інформатики» звинувачує в цій атаці міністра Михайла Федорова. Мінцифри поки не коментують.

Засновник «Правової інформатики» Сергій Антоненко повідомив Texty.org.ua про атаку ботів, які поширюють щодо нього фейк про «вбивство кошенят».

На початку жовтня в ЗМІ та в соціальних мережах поширили інформацію, що Сергій Антоненко нібито «отруїв з десяток кошенят нещасної бабусі». За даними Texty.org.ua, цей допис в Facebook опублікувала нібито сусідка постраждалої бабусі на ім'я Кіра Бойко, акаунт якої видання називає «типовою сторінкою бота з ботоферми на підтримку Володимира Зеленського». Допис «Кіри Бойко» підхопили ЗМІ — від «Известий в Украине» до «Українських новин» та «Апострофа», а також «зливні бачки» та «сайти-сміттярки». Частина медіа пізніше зняли матеріали.

Сергій Антоненко відкидає звинувачення й вважає їх «кампанією чорного піару», яку, за його словами, замовило Міністерство цифрової інформації та його очільник Михайло Федоров. Він пов’язує цю атаку зі своєю журналістською діяльністю.

«Вище керівництво Мінцифри — більше ні про кого розслідування я не проводив. Це також видно із текстів поста Кіри Бойко та паперових оголошень — там чітко вказано: журналіст вбив котів, тобто є натяк, за що розправа — за статті. Я вже два роки пишу про Мінцифри. Більше ні про кого не пишу», — відповів він на питання, хто може стояти за подібним замовленням.

Антоненко розповів, що атака на нього проходила в декілька стадій — спершу, 5 жовтня, «Кіра Бойко» опублікувала допис про «вбивство кошенят», який проілюструвала фото з «Кримської правди» за 2017 рік зі статті про «бабусь, які нібито тримали притулок для котів, а насправді їх вбивали».

«Паралельно цю тему почали активно розкручувати ботоферми у соцмережі. Ціллю ботів було підключити до цього всього реальних зоозахисників і накрутити їх, аби вони вирішили зі мною розібратися. Боти заходили у зоозахисні групи, розганяли опубліковані статті про мене, накручували зоозахисників. Коли зоозахисники практично по всій країні почали реально включатися в цей інформаційний вал, боти чарівним чином щезнули. Все це відбувалося пару днів. У мене потім відбулася розмова з київськими зоозахисниками, для нас подібна історія була вперше. Загалом, з приводу мене лише у зоозахисних групах було зроблене більше двісті репостів», — розповів засновник «Правової інформатики».

Наступна фаза, за його словами, розпочалася 7 жовтня, коли у дворах біля його будинку розклеїли листівки про «вбивцю котів» з його фото. Того ж дня на OLХ від імені Антоненка розмістили оголошення про безкоштовну роздачу персидських кошенят, у якому вказали його номер.

Texty.org.ua зазначили, що вони та Сергій Антоненко звернулися до Мінцифри. MediaSapiens також очікує на коментар відомства.

Фото: Texty.org.ua

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду