Фейк: Netflix показав трейлер фільму Bellingcat про «вагнерівську спецоперацію»

Фейк: Netflix показав трейлер фільму Bellingcat про «вагнерівську спецоперацію»

12:50,
8 Жовтня 2021
3434

Фейк: Netflix показав трейлер фільму Bellingcat про «вагнерівську спецоперацію»

12:50,
8 Жовтня 2021
3434
Фейк: Netflix показав трейлер фільму Bellingcat про «вагнерівську спецоперацію»
Фейк: Netflix показав трейлер фільму Bellingcat про «вагнерівську спецоперацію»
Автори:
Це відео вперше з’явилося 6 жовтня в телеграм-каналі російського політтехнолога Марата Баширова.

У соціальних мережах поширили фейк, що стрімінговий сервіс Netflix опублікував нібито трейлер фільму міжнародної групи журналістів-розслідувачів Bellingcat про операцію із затримання 33 російських найманців приватної військової компанії «Вагнер».

Засновник Bellingcat, журналіст Еліот Хіггінс назвав це відео фейком. «Імовірно, деякі думають, що це для нашого майбутнього документального фільму "Вагнергейт". Не знаю, хто це зробив, але це не від нас, ми навіть не придумали назву документального фільму, і ми не продавали його Netflix (поки)»,написав він у Twitter.

Хіггінс уточнив, що Netflix не має нічого спільного з документальним фільмом. «Ми не знаємо, хто стоїть за фейковим трейлером, це можуть бути просто фанати, які хочуть побачити фільм, або щось більш зловісне»,сказав він у коментарі «Укрінформу».

Netflix не публікував це відео на платформі та на своїх офіційних сторінках у соцмережах.

За даними «По той бік новин», це відео вперше з’явилося 6 жовтня в телеграм-каналі російського політтехнолога, так званого голови окупаційної «Ради міністрів "ЛНР"» Марата Баширова «Политджойстик/Politjoystic». В український медіапростір його занесло заборонене в Україні видання «Страна.ua» через свій телеграм-канал «Политика Страны». Після цього фейкове відео почали поширювати блогери та користувачі соцмереж. «Цікаво, що у "Страны" нема жодної згадки про Белінгкет, тільки про Нетфлікс, чий логотип стоїть в кінці відео. Згадку про Белінгкет додали уже користувачі фейсбуку», — пише «По той бік новин» та додає, що саме відео дуже поганої якості.

Окрім цього, «Вокс Україна» знайшло у трейлері дві фактологічні помилки: кількість внутрішньо переміщених осіб і порівняння площі окупованих районів Донецької та Луганської областей з площею Чорногорії.

Нагадаємо, 29 липня 2020 року в Білорусі силовики повідомили про затримання 33 бойовиків неофіційної приватної військової компанії «Вагнер». Попри запити України про екстрадицію бойовиків, білоруська влада передала їх Росії. На MezhyhiryaFest 2021 Грозєв повідомив, справі «вагнерівців» буде присвячено три продукти. Один – двогодинний документальний фільм-розслідування, який не вийде раніше наступного року. Другий – коротший документальний фільм, це буде вже медійний продукт і випустять його раніше. Третій – текстова версія.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
onlyy one
12:12 / 28.09.2022
кращий сервіс для підписок тільки www.onlyy.one, якщо шукаєте де підписатись на нетфлікс, переходь та підписуйся за 129 грн
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду