«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва
«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації музейної спадщини Києва
«Київ Цифровий» представив проєкт із віртуалізації культурної спадщини Києва: відтепер всі охочі зможуть оглянути експонати з колекцій шести музеїв у цифровому форматі та здійснити VR-екскурсії музейними просторами. Про це повідомила пресслужба КМДА.
У межах проєкту оцифрували експонати з музею українського народного декоративного мистецтва, музею Івана Гончара, Київської картинної галереї, колекції Ханенків, музею видатних діячів української культури та музею Михайла Грушевського. Для кожного відібраного експоната створили 3D-модель та опис. Із повним зібранням оцифрованих артефактів можна ознайомитися за посиланням.
Також реалізували низку VR-екскурсій: у віртуальному середовищі можна оглянути кабінет Михайла Грушевського, здійснити онлайн-прогулянки у музеї видатних діячів української культури, який зберігає пам'ять, зокрема, про Панаса Саксаганського, Лесю Українку, Івана Франка, Михайла Старицького, Миколу Лисенка. Віртуальні прогулянки супроводжуються розповіддю аудіогіда.
Також доступний VR-маршрут локаціями пам'яті Чорнобильської трагедії та Національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
«Презентований спецпроєкт виконує одразу кілька важливих місій: оцифровує культурну спадщину, підвищує обізнаність про столицю з різних боків та надає можливість познайомитись із Києвом та українською культурою онлайн, — повідомили в КМДА. — Повномасштабне вторгнення створило ряд додаткових ризиків для музейних фондів та культурних пам’яток України. Окрім цього, частина експонатів схована на час воєнного стану і недоступна до переглядів».
Нагадаємо, Музей Революції гідності до її 10-річчя реалізував проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану». У межах проєкту створили цифрові моделі десяти визначних місць Революції гідності, які можна побачити у доповненій реальності.
Фото: «Київ Цифровий» / фейсбук