Команда Skeiron створила цифрову модель Луцького замку
Компанія Skeiron, що спеціалізується на оцифруванні та створенні 3D-моделей історичних пам’яток, на замовлення ГО «Волинська Фундація» завершила оцифрування Луцького замку для створення його цифрової моделі в тому вигляді, який він мав за часів правління литовського князя Вітовта Великого (кін. ХIV – ХV століття). Про це команда проєкту повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
Замок Любарта у XV столітті
ГО «Волинська Фундація» стала учасницею міжнародного проєкту «Цифрова трансформація для розбудови потенціалу культурної спадщини в Литві, Польщі та Україні», підтриманого у межах програми «Креативна Європа» у Європейському Союзі, у межах якого створюють мультимедійний проєкт «Пояс Вітовта». У Литві, Польщі та Україні оцифровують замки та інші культурні об’єкті, засновані або пов’язані з князем. У підсумку буде створений однойменний сайт, де можна буде оглядати цифрові моделі пам’яток, віртуально прогулюватися в них, та буде подана інтерактивна мапа, що об'єднає всі об'єкти в новий транснаціональний туристичний маршрут під назвою «Пояс Вітовта».
Церква Івана Богослова на території замку
На території України є п’ять таких пам’яток: уже оцифровані Київський та Луцький замки, на основі чого компанія Unreal Engine створює цифрові моделі, в яких можна віртуально прогулятися, а також «Вітовтова дозорна вежа» в селі Веселе на Херсонщині, «Вітовтова митниця» у м. Берислав на Херсонщині та збережена частина «Вітовтової дороги в Ковельському районі Волинської області.
Нагадаємо, перед цим у Skeiron презентували 3D-модель тисячолітніх печер на території національного заповідника «Києво-Печерська лавра».
Фото: оцифрування Луцького замку / Skeiron