Інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» мандрує Європою

Інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» мандрує Європою

15:00,
5 Липня 2024
936

Інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» мандрує Європою

15:00,
5 Липня 2024
936
Інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» мандрує Європою
Інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» мандрує Європою
Європейці мають нагоду оглянути 3D-макети 29 обʼєктів культурної спадщини України, та дізнатися про них більше з допомогою VR-турів.

Розпочався європейський тур інтерактивної виставки «Україна в мініатюрі», у межах якої експонуються макети 29 обʼєктів культурної спадщини України з різних регіонів, видрукувані на 3D-принтері. Першими її оглядають у Фінляндії, повідомила команда Skeiron, яка працювала над створенням макетів.

Проєкт «Україна в мініатюрі» представлений Програмою сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агенцією США з міжнародного розвитку (USAID) та реалізується міжнародною організацією Pact в Україні. Зміст проєкту є винятковою відповідальністю Pact та його партнетів, та не відображає погляди USAID або уряду США.

Для виставки Skeiron опрацьовувала дані 29 обʼєктів культурної спадщини з різних регіонів України. У їх числі і пам'ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, такі як Софійський собор у Києві та Собор Святого Юра у Львові, так і інші обʼєкти, що демонструють культурну різноманітність України, як Київська кенаса, Ужгородська синагога, модерністський Івано-Франківський драмтеатр, Олександрівська церква в стилі мармароської готики та інші.

«Ми надрукували цифрові копії цих обʼєктів на 3D-принтері і підготували аудіозаписи на 8 мовах. Також на виставці будуть VR-тури та імерсивні відео, щоб відвідувачі максимально занурилися в атмосферу української культурної спадщини», повідомили у Skeiron.

26 червня виставка відкрилася у Фінляндії, далі поїде до Латвії, Угорщини, Німеччини, а потім буде експонуватися в Україні. Вона дає можливість громадянам інших країн дізнатися про багату історію та культуру України, масштабами руйнувань, спричинених російською агресією, а також про те, як вони можуть підтримати відновлення України та збереження нашої культурної спадщини.

Фото: інтерактивна виставка «Україна в мініатюрі» / Skeiron на фейсбуці

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Олександра
15:19 / 06.07.2024
Добрий день, я з команди Skeiron, організатори виставки попросили видалити фото з дітьми. Дякуємо!
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду