В Україні 37% учителів уже використовували інструменти ШІ з учнями, — опитування
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
В Україні 37% учителів уже використовували інструменти ШІ з учнями, — опитування
Мала академія наук України та Projector Institute провели всеукраїнське дослідження про перспективи застосування штучного інтелекту в шкільній освіті. До опитувань долучилися освітяни й учні з усіх регіонів, окрім окупованих Росією територій. Про це повідомили в МАН України.
За результатами опитування, про інструменти штучного інтелекту знає 87% опитаних учителів. 69% опитаних учителів уже застосовували хоча б один ШІ-інструмент, і половина з них мала позитивний досвід взаємодії. Кожен другий учитель вважає, що ШІ змінить освітній процес у найближчі роки.
44% опитаних учителів зазначили, що використовували сервіси ШІ для підготовки до занять, 30% — для створення тестів для домашнього завдання, 28% — під час проведення уроків, 22% — для перевірки знань учнів, а 20% — у позакласній роботі.
37% учителів уже залучали школярів до використання ШІ, а 49% планують зробити це в майбутньому. Натомість 39% опитаних не планують напряму радити учням використовувати штучний інтелект у навчанні.
Після ChatGPT на другому місці за рівнем популярності інструмент ШІ від проєкту «На Урок». Про цей сервіс знають 49% опитаних учителів, рівень знання серед учнів — 35%. І вчителі, й учні значно менше знають про інші відомі ШІ-продукти: Grammarly, Bard Google, Midjourney, Notion AI та Stable Diffusion.
91% опитаних школярів знають про ШІ-сервіси, а 85% — хоча б раз їх використовували; третина з них робить це мінімум щотижня. 6 із 10 учнів уже використовували сервіси ШІ для підготовки домашнього завдання. Також близько 40% зазначають, що використовували такі сервіси в роботі на уроках.
В окремих анкетах діти анонімно зізналися, що користувалися інструментами ШІ для списування з гуманітарних дисциплін. У порівнянні з іншими, ця ціль використання ШІ серед учнів посіла останнє місце за популярністю.
Нагадаємо, проєкт «На Урок» розробив перший освітній українськомовний чат на основі ChatGPT, у якому моделюється спілкування з видатними постатями минулого. У чаті можна поставити запитання одному з сорока співрозмовників.
Фото: Unsplash, МАН України / фейсбук