National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, кому він належить. На критику не реагує
National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, кому він належить. На критику не реагує
Американський науково-популярний часопис National Geographic у соцмережах опублікував фото Ластівчиного гнізда в Криму, не вказавши при цьому країну, у якій розташовано замок.
«Неоготичний замок, збудований близько 1900 року, розташований на скелі на березі Чорного моря в Ялті, Крим», — значиться у підписі до фото.
Користувачі соцмережі вмить закидали сторінку коментарями, наголошуючи на тому, що йдеться не просто про Крим, а частину України, хоч і тимчасово окуповану. Дехто додав, що замовчування цього «допомагає країні-агресорці» та «підтримує її».
Засновник проєкту Ukrainer Богдан Логвиненко у коментарях опублікував пісню гурту «Крихітка» про українську Ялту.
«Знаменитий National Geographic знову об…ся: підписав фотографію нашого Ластівчиного гнізда “Yalta, Crimea”. Так ніби Крим — це якась окрема держава. Ну бо, вибачте, сцикуни, і побоялися написати “Yalta, Ukraine”. Треба їм нагадати про базові знання з географії. Напишімо їм усі в усі соцмережі: Ялта — це Україна. Крим — це Україна», — написала у фейсбук Ярина Ключковська, фахівчиня зі стратегічних комунікацій, медіатренерка, директорка з комунікацій Work.ua.
Посолка України у США Оксана Маркарова теж не промовчала. «Історія не нова, листів написано до керівництва щодо їх невірних карт немало, але журнал National Geographic, який люблять і читають багато людей на планеті, вперто продовжує помилятися. Друзі в США і з дому, якщо маєте час і натхнення, долучайтесь і зверніть увагу журналу на їх сторінках, що Crimea was, is and will always be Ukraine», — звернулась Маркарова до своїх фоловерів у фейсбуку.
«Дуже “весело”, коли ресурс про географію заплутався, чию сторону зайняти – і вирішив стати нейтральною, назвавши український Крим окремою країною. А ви боїтесь російських підписників? Бідолашні!» — кепкували користувачі.
Допис з’явився 27 вересня ввечері, але наразі у National Geographic не відреагували на зауваження українців: пост досі не відредаговано.
Нагадаємо, з 2014 року Росія здійснила 534 злочини проти культурної спадщини України. Велика частина з них стосується Криму.
Раніше «Детектор медіа» писав про те, що «Тексти» знайшли в російських музеях сотні тисяч археологічних пам’яток, вивезених з України.
На фото Ластівчине гніздо в Ялті, Крим, Україна.
Фото: pixabay.com