Журнал National Geographic визнав, що мав расистську політику

Журнал National Geographic визнав, що мав расистську політику

18:30,
14 Березня 2018
2186

Журнал National Geographic визнав, що мав расистську політику

18:30,
14 Березня 2018
2186
Журнал National Geographic визнав, що мав расистську політику
Журнал National Geographic визнав, що мав расистську політику
Автори:
Американський журнал National Geographic визнав, що в минулому мав расистську політику й некоректно розповідав про «не білих» людей.

Видання повідомило, що присвятить свій квітневий номер темі расизму. На його обкладинці буде світлина дівчат-близнючок, які народились із різним кольором шкіри, авторства фотографа Робіна Хаммонда (Robin Hammond).

У редакційному матеріалі головна редакторка National Geographic Сьюзен Голдберг (Susan Goldberg) констатує, що журнал, на жаль, тривалий час відображав лише «білий» погляд на світ.

Видання звернулася до професора Університету Вірджинії Джона Едвіна Мейсона (John Edwin Mason) з проханням проаналізувати архів журналу за 130 років щодо проявів расизму.

Дослідник констатував, що аж до 1970-х років расизм був характерний для вибору тем виданням, а також його текстів і фотографій.

«National Geographic повністю ігнорував кольорове населення США й не розповідав про нього поза матеріалами про робітників чи хатніх працівників, – йдеться в листі редакторки. – Водночас журнал зображав "тубільців" з інших країн, як екзотику, часто  роздягненими, як щасливих мисливців чи благородних дикунів, підтверджуючи цим всі можливі кліше».

Джон Едвін Мейсон розповів радіо NPR, що в давніших номерах National Geographic простежується ієрархія, в якій «небілі» культури знаходилися нижче за «білі». 

«Упродовж більшості років своєї історії National Geographic показував західний світ як динамічний, рухливий і дуже раціональний. Тоді як "світ чорних та коричневих" – як примітивний, відсталий і такий, що взагалі не змінюється», – констатував він.

Дослідник також звернув увагу на те, що на відміну від інших видань, як-от, наприклад, Life, National Geographic довгий час ніяк не боротися з расовими стереотипами.

За словами Сьюзен Голдберг, проблема расизму стала темою нового випуску, оскільки 4 квітня виповниться 50 років з дня вбивства борця за права чорношкірих Мартіна Лютера Кінга. «Це хороший момент для того, щоб оцінити, як йдуть справи з расовим питанням», – уважає редакторка й додає, що журнал вирішив почати з себе, а потім вже «спрямувати наше репортерський погляд на інших».

Сама ж Сьюзен Голдберг стала першою жінкою й першою єврейкою, яка очолила журнал. Вона підкреслила, що ці групи «також зазнавали тут дискримінації».

Нагадаємо, в січні журнал National Geographic презентував відео про те, як змінювалися його обкладинки починаючи з 1888 року, коли Національне географічне товариство США випустило перший номер.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Фото: National Geographic
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду