В Україні презентували Національний портал з імунізації
У межах Українського тижня імунізації презентували Національний портал з імунізації — перший у країні профільний ресурс, присвячений усім питанням вакцинокерованих інфекцій, щеплень та використання вакцин. Про це повідомили в Центрі громадського здоров’я МОЗ України.
Національний портал з імунізації буде служити централізованою базою знань щодо імунізації, забезпечуючи реальний доступ до інформації про вакцинацію, зазначив виконавчий директор ГС «Коаліція за вакцинацію» Тимофій Бадіков.
«Портал дозволить громадянам стати більш активними в керуванні своїм здоров'ям. Його запуск є важливим кроком до підвищення рівня громадського здоров'я та захисту наших громадян», — сказала фахівчиня з вакцинації проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» Катерина Денисенко.
Сьогодні користувачам порталу доступна така інформація:
- вакцинація за віком, групами професійного та медичного ризику;
- перелік офіційних джерел інформації; матеріали для друку та ознайомлення;
- інформація для ВПО та мігрантів;
- актуальний календар щеплень;
- регуляторні нормативні документи;
- статистичні дані;
- адреси та контакти пунктів вакцинації;
- цитати і зворотний зв’язок з експертами;
- перелік професійних асоціацій;
- дані про всі вакцинокеровані інфекції;
- новини в галузі імунізації.
На думку керівника відділу імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ України, зібрана на порталі перевірена інформація дасть змогу в майбутньому уникати маніпуляцій та фейків навколо теми вакцинації, а батькам малолітніх дітей та дорослим бути більш упевненими у користі щеплень.
Водночас робота порталу з імунізації — це допомога професійній спільноті в роботі з людьми та у профілактиці захворювань.
«Завдяки роботі порталу безпосередньо можна отримати відгуки на питання професійної спільноти. Водночас це інструмент для визначення питань, які потребують вирішення на рівні Міністерства охорони здоров’я України», — пояснив голова Національної технічної групи експертів з імунізації Федір Лапій.
Нагадаємо, у застосунку «Дія» з’явилася можливість генерувати цифровий COVID-сертифікат. Це можуть зробити громадяни, які отримали щеплення проти COVID-19 за кордоном.
Фото: ЦГЗ МОЗ України, vaccine.org.ua