У США вчителя звинуватили у створенні фейкового запису з расистськими заявами директора школи
У США вчителя звинуватили у створенні фейкового запису з расистськими заявами директора школи
У місті Балтимор (США) вчителя Дажона Дарієна підозрюють у використанні штучного інтелекту для створення записів з фейковими расистськими висловлюваннями директора школи щодо учнів та викладачів. Про це повідомило видання The Guardian.
Поліція затримала чоловіка у справі про запис з голосом директора однієї з балтиморських шкіл. На записі, оприлюдненому ще в січні, чути нібито скарги керівника на учнів і викладачів: «Я справді не розумію, чому я мушу щодня терпіти цих дурнів». Він також начебто говорив про «невдячних чорних дітей». Окрім цього, на записі чути фразу: «І якщо мені доведеться отримати ще одну скаргу від ще одного єврея в цій громаді, я долучуся до іншої сторони».
Правоохоронці з'ясували, що запис неавтентичний та містить сліди контенту, створеного штучним інтелектом. За даними поліції, підозрюваний вчитель кілька разів отримував доступ до шкільної мережі, коли шукав інструменти OpenAI. Він використовував «великі мовні моделі», які практикують «глибоке навчання, що передбачає отримання величезних обсягів даних з різних джерел в інтернеті, розпізнавання тексту, введеного користувачем, і створення розмовних результатів».
На думку детективів, вчитель створив запис задля помсти директору, який розпочав розслідування можливого зловживання шкільними коштами. Очільник школи також дорікав Дажону Дарієну за те, що той звільнив працівника школи без його схвалення, і сказав, що його контракт можуть не продовжити наступного семестру.
Нагадаємо, нещодавно у Великій Британії чоловіку, засудженому за створення понад тисячі непристойних зображень дітей, заборонили користуватися інструментами штучного інтелекту протягом наступних пʼяти років. Як пише The Guardian, цей випадок може створити прецедент для майбутнього моніторингу людей, засуджених за непристойні зображення.
Раніше ми також писали про те, що одна з міжнародних компаній втратила 26 млн доларів після того, як шахраї обдурили її співробітника в Гонконзі за допомогою дипфейкового групового відеодзвінка на основі технології штучного інтелекту.
Фото: Getty Images