МЗС України запустило ШІ-аватар Вікторію для озвучення офіційних заяв

МЗС України запустило ШІ-аватар Вікторію для озвучення офіційних заяв

20:08,
19 Квітня 2024
980

МЗС України запустило ШІ-аватар Вікторію для озвучення офіційних заяв

20:08,
19 Квітня 2024
980
МЗС України запустило ШІ-аватар Вікторію для озвучення офіційних заяв
МЗС України запустило ШІ-аватар Вікторію для озвучення офіційних заяв
Коментарі Вікторія даватиме у відеоформаті, відео позначатимуть QR-кодами із посиланнями на офіційну сторінку МЗС України для уникнення фейків.

Міністерство закордонних справ України усі важливі офіційні заяви відносно українців за кордоном подаватиме із залученням ШІ-аватарки Вікторія. Роботу система з інтеграцією штучного інтелекту розпочне у п’ятницю, 19 квітня, повідомило видання «Forbes Ukraine», посилаючись на джерело в МЗС, яке не уповноважене надавати публічні коментарі.

За інформацією співрозмовника видання, під час резонансних подій за кордоном, пов’язаних з українцями, МЗС України отримує велику кількість запитів на інтерактивні включення для коментування на годину. Обов’язок комунікувати щодо різних ситуацій покладається на речника МЗС, і це створює серйозне навантаження на людину.

«Жива людина може не включатися в етери на телебаченні й радіо, коли під час резонансних подій МЗС отримує десятки запитів на включення протягом години», — повідомив співрозмовник «Forbes Ukraine».

Зазначено, що коментарі ШІ-аватарка Вікторія даватиме у відеоформаті, а відео позначатимуть QR-кодами із посиланнями на офіційну сторінку МЗС України із відповідними заявами, щоб уникнути поширення фейків відносно заяв відомства. ШІ-аватар Вікторія озвучуватиме заяви українською та англійською мовами.

Повідомлено, що Вікторію розробила громадська спілка Nazovni Tech у співпраці з громадською організацією The Game Changers. Робота над проєктом тривала близько місяць. За інформацією співзасновника GovTech Романа Ланського, вона могла б коштувати 5-10 тис. доларів, однак її спонсорували партнери на добровільних засадах.

Зовнішність аватара створили, відштовхуючись від зовнішності реальної людини, яка працювала на добровільних засадах, й також не отримала грошей за свою роботу. Зйомки моделі відбувалися кілька тижнів поспіль.

Нагадаємо, чатбот від Міністерства закордонних справ України, який почав працювати у червні 2023го року, прийняв понад 3 тисячі звернень за перші шість місяців роботи.

Фото: ШІ-аватар для озвучення заяв з консульських питань МЗС України Вікторія  / «Forbes Ukraine»

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду