Експертка зі стратегічних комунікацій Цибульська: месенджер «Телеграм» несе не меншу загрозу, ніж «ВКонтакте»
Експертка зі стратегічних комунікацій Цибульська: месенджер «Телеграм» несе не меншу загрозу, ніж «ВКонтакте»
Месенджер «Телеграм» несе не менші загрози, ніж соціальна мережа «ВКонтакте», негативні наслідки дії якої для українців уже всім відомі. Про це в етері телеканалу «Еспресо» заявила експертка зі стратегічних комунікацій Любов Цибульська.
Зокрема, йдеться про викрадення геолокацій наших військових та персональних даних. «Насправді це відбувається і в телеграмі», — додала експертка.
«Сьогодні ми не можемо порахувати жертв інформаційної війни в Україні. Варто тільки згадати, який був скандал, коли ми закривали “ВКонтакте” та “Однокласники”. Ці соціальні мережі були під повним контролем ФСБ з 2014 року», — нагадала Цибульська.
На її переконання, телеграм має бути заборонений для користування на території України. «Коли в Україні було заборонено соціальні мережі “ВКонтакте” й “Однокласники”, було багато тих, хто хотів дивитися безплатний контент і далі користуватися цими мережами. Втім, минув певний час, і суспільство змогло переключитися, зрозумівши, що є інші соціальні мережі. Тому, я сподіваюся, що щось подібне станеться і з телеграмом», — сказала Любов Цибульська.
Представник Телеграм Ремі Вон у листі до Детектора медіа заперечив, що Росія може отримати доступ до місцезнаходження та даних українських військових через месенджер.
Нагадаємо, результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio наприкінці 2023 року, засвідчили, що в Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. Україна — на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 млн підписників. У 2023 році переважна більшість громадян України споживала новини із соціальних мереж — 76%, і телеграм залишається основною соцмережею для отримання новин під час війни.
Згідно з дослідженням ІМІ, найпопулярніші в українському сегменті телеграм-канали поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, яка є чутливою для українців. Також, як повідомляв раніше «Детектор медіа», анонімні телеграм-канали поширюють фейки в тіктоку для залучення аудиторії.
Проте телеграм в Україні є настільки популярним, що українське суспільство фактично стало «заручником» цього застосунку російського походження. А на основі анонімних телеграм-каналів існує ціла інформаційна «армія» для війни з внутрішніми опонентами чинної влади або її критиками.
Додамо, що раніше секретар РНБО Олексій Данілов уже називав телеграм «дуже-дуже небезпечною річчю» для національної безпеки.
А представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов на заході в «Медіацентрі Україна — Укрінформ», відповідаючи на питання журналістки «Детектора медіа» Юлії Лавришин, визнав, що телеграм містить низку загроз для безпеки України, і треба шукати варіанти вирішення цієї проблеми.
За даними The Washington Post, російські політтехнологи вважають соцмережі, зокрема телеграм, найефективнішим способом проникнення в медіапростір України.
Читайте також:
- Чому й навіщо українське суспільство зробили заручником російського телеграму?
- Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм
- «Не було часу щось вигадувати»: Маляр пояснила, чому держава обрала телеграм для комунікації з народом
Фото: «Укрінформ»