Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад  мільйоном підписників, — Telemetrio

Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio

19:00,
19 Грудня 2023
4292

Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад мільйоном підписників, — Telemetrio

19:00,
19 Грудня 2023
4292
Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад  мільйоном підписників, — Telemetrio
Україна на шостому місці у світі за кількістю телеграм-каналів з понад  мільйоном підписників, — Telemetrio
Аналітики дослідження прогнозують, що найближчим часом мільйонниками можуть стати ще з десяток українських каналів.

В Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. При цьому Україна — на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 мільйоном підписників. Таких в Україні — 13. Про це свідчать результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio.

Згідно з результатами дослідження, 80,86% опитаних обирають месенджер для читання новин. До того ж понад 76% користувачів довіряють новинам, отриманим з телеграму.

Найбільше українські користувачі читають категорії «Новини і медіа» та «Політика», вони налічують 118 млн і 30 млн підписників відповідно. Це відрізняється від загальних тенденцій по всьому світу, де ці категорії посідають четверту і п’яту сходинки. Дані дослідження підкреслюють популярність та важливість тем, прямо або опосередковано пов’язаних із війною в Україні, зазначили в Telemetrio.

Вони залишили позаду в десятці популярних категорій телеграм-каналів «Продажі», «Заборонений контент», «Кар’єру», Музику», «Подорожі», «Вивчення мов», «Блоги», «Гумор та розваги».

Під час дослідження з’ясували, що в середньому рівень накрутки по всіх категоріях в українському сегменті телеграму становить майже 2%, коли у світі — 4,6%. Проте за рівнем накрутки в категорії «Новини і медіа» Україна посіла четверте місце у світі.

Специфічним для українського сегменту є й те, що серед лідерів за кількістю підписників є канали, що моніторять ворожі ракетні обстріли. Приклад такого каналу — «Николаевский Ванек», який за 2023 рік продемонстрував рекорд зростання аудиторі: з 200 тисяч до 1,5 млн. У десятці за зростанням є ще два канали такого спрямування — «Повітряні Сили ЗС України» та «Повітряна Тривога Де Ракета».

Десятка каналів-лідерів за зростанням аудиторії має такий вигляд:

 

За кількістю локальних каналів лідирують Київ та область 1177 каналів, з аудиторією у 12 млн читачів; Херсонщина 587 каналів, з аудиторією у понад 4 млн читачів; Львівщина 556 каналів, з аудиторією у 4,3 млн читачів.

У Telemetrio вважають, що популярність телеграму продовжить зростати найближчим часом в Україні.

«По-перше, росте аудиторія та її активність. 55% користувачів зазначають, що вони в Telegram — тому що всі їхні друзі і знайомі тут.

По-друге, росте кількість каналів та їхній розмір. Навіть якщо рахувати лише канали-мільйонники, Україна знаходиться на 6 місці у світовому рейтингу та налічує 13 таких каналів. Аналітики дослідження прогнозують, що найближчим часом мільйонниками можуть стати ще з десяток українських каналів.

По-третє, частина інших соцмереж, наприклад Facebook, навпаки, втрачають українську аудиторію, а отже Telegram потенційно може зайняти їх частку ринку», зазначено у повідомленні.

За допомогою штучного інтелекту команда Telemetrio проаналізувала популярність українських політиків у телеграм-каналах за кількістю згадок та їх спрямуванням. У трійці лідерів Володимир Зеленський, Віталій Кличко та Михайло Подоляк. Щоправда, лише у президента домінують згадки позитивного та нейтрального характеру.

У лідерах за кількістю згадок серед громадських діячів та військових у телеграмі  Кирило Буданов, Валерій Залужний та Олександр Сирський.

За даними Telemetrio, 29% опитаних проживають у Києві та на Київщині, 10% мають статус ВПО. На другому і третьому місцях — Львівщина (8,1%) та Дніпропетровська область (6,4%).

Майже половина опитаних користувачів (46%) — це молодь віком до 25 років. З них 28% людей віком 18–25 років, а також 18% тих, кому менше 18 років. За статтю опитана аудиторія розділилася майже навпіл: 52% чоловіків та 44% жінок, 4% респондентів утрималися від відповіді.

33% опитаних користувачів зазначили, що не мають постійного доходу, 32% заробляють до 18 000 гривень на місяць, близько 18% опитаних заробляють від 38 000 гривень на місяць.

Нагадаємо, Центр протидії дезінформації при РНБО повідомляє про збільшення кількості фейкових телеграм-каналів, які маскуються під канали українських військових підрозділів. Експерти не рекомендують заходити в такі канали, оскільки ними може користуватися ворожа розвідка.

Фото: Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду