В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів

В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів

16:53,
18 Травня 2022
2856

В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів

16:53,
18 Травня 2022
2856
В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів
В Україні створили бот про митців та діячів-українофобів
Автори:
Бот відповідає на питання — чому певний діяч не заслуговує вшанування.

В Україні запустили чат-бот «А Пушкин вам что сделал?», у якому пояснюють, чому треба перейменовувати вулиці названі на честь російських діячів або зносити їхні пам'ятники. Його запустив продуктовий менеджер в ІТ Олександр Ковальчук разом зі знайомими.

Ковальчук розповів MediaSapiens, що ідея боту належить журналістці Богдані Неборак. «Я випадково натрапив на її твіт, де вона просить людей зробити такий бот. Я вирішив не зволікати, написав своєму другові розробнику і буквально за 5 днів в нас вже була готовою перша версія бота. Я придумав концепт, написав тексти, підготував списки діячів і створив їхні профайли. Друг займався налаштуванням бота й аналітики. Згодом ще 2 дівчинки зголосились допомогти з наповненням бази. Сама Богдана участі у створенні не брала», — розповів він. 

Бот відповідає на питання — чому певний діяч не заслуговує вшанування. Для цього треба в пошук вести прізвище чи обрати запропоноване з переліку. Тоді бот видає профайл на конкретного діяча/діячки, який містить фото, причину, чому він/вона не заслуговує на вшанування, його/її імперські або антиукраїнські вислови, а також міста, де на його/її честь названі вулиці чи встановлені пам‘ятники. У інших випадках бот відповідає, що об’єктивних причин для перейменування вулиць чи зносу пам’ятників немає. 

Першу версію бота створили 5 травня, тоді ще база була вдвічі меншою і не було меню. Нині в списку близько 80 митців, письменників та державні діячі. Серед них Михайло Булгаков, Йосип Бродський, Антон Чехов, Володимир Висоцький, Леонід Брежнєв, Петро І, Юрій Гагарін, Борис Пастернак, Олександр Пушкін, Михайло Лермонтов, Йосип Сталін, Лев Толстой, Микола Гоголь, Марина Цвєтаєва, Володимир Ленін тощо.

«Інформацію я збираю з відкритих джерел, але до збору ставлюсь дуже прискіпливо. Спочатку заходжу на "Вікіпедію", знаходжу якісь факти про людину, зокрема її негативне ставлення до України чи українців, а потім шукаю першоджерела. Якщо це письменики чи поети, то першоджерелом часто є їхня творчість. Якщо це політики, воєначальники, чи громадські діячі, то я знаходжу професійну літературу, де аналізується їхня постать. Українців в базу ми, переважно, не вносимо. Хіба що бачимо, що люди цю постать шукають, а об'єктивних причин її не вшановувати не існує. Ми вважаємо, що для українців, чия роль в історії України є сумнівною, має бути окремий проєкт, так як оцінка наших співгромадян має більш чутливий характер і потребує більшої експертності», — сказав Олександр Ковальчук. У його планах постійне оновлення бази діячів та створення пошуку в боті за містами.

Він також додав, що реагує на прохання користувачів додавати діячів до бази: «У нас були прецеденти, коли людина нас просила додати того чи іншого діяча в базу. Я бачив, що це популярний запит, і ми його додавали. Але поки випадків, коли ми виправляли профайл не було, бо люди користуються тими ж відкритими джерелами, що і ми». 

Нагадаємо, 26 лютого Служба безпеки України запустила чат-бот в телеграмі «STOP Russian War» (@stop_russian_war_bot), за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських диверсійно-розвідувальних груп, військ та техніки РФ. 10 березня СБУ розширила канали отримання інформації від громадян про воєнні злочини російських окупантів на території України. Відтепер до чат-бота у Telegram додали «гарячі» телефонні лінії, електронну пошту та інші месенджери. 15 квітня бот «Stop Russian War» оновили, зокрема, додали нові функції, за допомогою яких можна повідомляти про виявлені вибухові пристрої та техніку, яку покинули російські окупанти. СБУ також запустила сервіс «Bachu.info», за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських військ та техніки навіть за відсутності інтернету.

Міністерство цифрової трансформації також запустило чат-бот в телеграмі «єВорог» (@evorog_bot), за допомогою якого можна повідомляти про пересування російських військових та техніки РФ. Для авторизації треба підтвердити особу в застосунку «Дія». Це потрібно, щоб послугою не змогли скористатися окупанти. У боті «єВорог» запустили нову функцію, за допомогою якої можна повідомити про вбивць у Бучі, Ірпені та Гостомелі.


Фото з телеграм-каналу «А Пушкин вам что сделал?»

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду