Кількість українців, які підтримують заборону російських фільмів, за рік зросла на 8% — дослідження ДМ
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Кількість українців, які підтримують заборону російських фільмів, за рік зросла на 8% — дослідження ДМ
44% українців підтримують заборону окремих російських артистів та фільмів, бо вважають її необхідним кроком для захисту національної безпеки. 37% не погоджуються з цим і вважають таку заборону обмеженням громадянських прав. Це дані дослідження «Медіаспоживання в Україні: зміна медіапотреб та програш російської пропаганди», яке Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва провів на замовлення «Детектора медіа».
За рік кількість людей, які вважають, що заборона виправдана, зросла на 8%, а незгодних із такими заходами — зменшилась на 6%. У 2018 році кількість людей, які виступали проти заборони, перевищувала 50%.
Порівняно більше людей, незгодних із забороною російських фільмів і артистів, є серед російськомовних українців (63%), мешканців східних (54%) і південних (45%) областей. Серед україномовних українців така позиція поширена значно менше (30%), а серед мешканців західних областей — ще менше (18%).
Повний звіт про результати дослідження читайте тут.
Загальнонаціональне дослідження проведене на замовлення громадської організації «Детектор медіа» Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у період з 17 по 22 грудня 2021 року. Вибіркова сукупність становить 2018 респондентів та охоплює повнолітнє населення України, за винятком тимчасово окупованих територій АР Крим, частин Донецької та Луганської областей.
Опитування проводилося з використанням методу інтерв’ю face-to-face за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки (вибірка стратифікована за регіонами та типами населених пунктів) та квотного методу відбору респондентів, за статево-віковими квотами на заключному етапі. Результати є репрезентативними за основними соціально-демографічними показниками: статтю, віком, макрорегіоном та типом поселення. Максимальна теоретична похибка опитування (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%. Для порівняння у дослідженні використано результати всеукраїнських соціологічних опитувань, які проводилися Київським міжнародним інститутом соціології у лютому 2018 та лютому 2019 року і соціологічною службою Центру Разумкова у серпні 2020 року на замовлення ГО «Детектор медіа».
Дослідження проведене за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії (DANIDA).
Фото: Denise Jans / Unsplash