The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй

The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй

14:25,
3 Липня 2015
4242

The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй

14:25,
3 Липня 2015
4242
The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй
The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй
Автори:
Онлайн-журнал The Interpreter підготував доповідь про російську пропаганду та способи протистояння їй, що має назву «Загроза нереальності: інформація, культура та гроші як зброя Кремля».

Переклад доповіді опублікувала Відкрита Росія

Автори матеріалу Пітер Померанцев та Майкл Вайс приходять до невтішних висновків. По-перше, Кремль експлуатує ідею свободи інформації, щоби вживляти дезінформацію в публічний простір. Його завдання - не переконати опонента чи завоювати його довіру, а посіяти сумніви за допомогою конспіративних теорій та множинних фальсифікацій. 

По-друге, Кремль нарощує бюджет для ведення інформаційної війни. Так, бюджет телекомпанії RT, яка включає в себе багатомовний телеканал, новинну агенцію та радіостанції, у 2014 році перевищив 300 мільйонів доларів. Планується створення каналів на німецькій та французькій мові. Соціальні мережі усе частіше використовуються для розповсюдження дезінформації, а тролі - для атак на видання. 

По-третє, на відміну від холодної війни, коли радянська влада активно використовувала ліві групи, сьогоднішній мінливий підхід до ідеології дозволяє Кремлю одночасно підтримувати ультраліві та ультраправі рухи, «зелених», антиглобалістів та фінансову еліту. Мета - поглибити розкол і створити ехо-камеру для кремлівської пропаганди. 

У доповіді також йдеться про те, що Кремль експлуатує відкритість ліберальних демократій та використовує Російську православну церкву та російські некомерційні організації за кордоном для просування своєї агресивної зовнішньої політики. 

Автори наголошують на тому, що Кремль застосовує різні підходи у різних регіонах світу, щоразу експлуатуючи конфлікти та невдоволення людей, щоби «розподіляти і володарювати». Особливо він нині націлений на використання слабких системних місць західної моделі та служить таким собі рентгенівським променем, що виявляє вразливі точки ліберальної демократії. 

Дослідники радять створити аналог Transparency International для дезінформації - некомерційну організацію, яка займалася б складанням міжнародної рейтингової системи для оцінки дезінформації та надала би аналітичні інструменти, за допомогою яких можна було б описати форми комунікації. Також вони вважають за необхідне розробити «Хартія про дезінформацію» для медіа та блогерів про прийнятну та неприйнятну поведінку у сфері інформації та створити широку мережу позаштатних кореспондентів у офшорних юрисдикціях, що забезпечить проведення масштабних розслідувань походження фінансових активів російських олігархів та посадових осіб. 

Детальніше про способи, за допомогою яких Кремль застосовує інформаційну зброю, і ті наслідки, які це має на міжнародну політику в той час, коли Росія зайняла відверто агресивну позицію проти Заходу та розпалює війну в Україні, та як з цим бути можна прочитати за посиланням.

Або завантажити PDF файл.  

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
s7.hostingkartinok.com
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду