Онлайн-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців — опитування

Онлайн-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців — опитування

18:15,
20 Січня 2022
5556

Онлайн-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців — опитування

18:15,
20 Січня 2022
5556
Онлайн-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців — опитування
Онлайн-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців — опитування
Автори:
Водночас лише чверть користувачів мають улюблений новинний сайт.

Інтернет-ЗМІ випередили телебачення й стали основним джерелом інформації для українців. Майже 70% українців зазвичай користуються онлайн-медіа для отримання новин, телебаченням — майже 60%, а друкованими виданнями — 12% (респонденти могли обрати декілька типів медіа). Про це свідчать дані опитування щодо медіаспоживання українців, яке провела компанія «Оперативна соціологія» на замовлення Центру контент-аналізу.

Водночас більшість читачів інтернет-медіа є несистематичними в споживанні інформації й читають новини, які трапляються в соцмережах, у Google, на сайті пошти тощо.

«Люди середнього достатку та багатші більш схильні користуватись інтернет-ЗМІ, і у них найнижча частка споживання новин на телебаченні. Цікаво, що перші частіше мають стійкі уподобання щодо джерел інформації в онлайні, втім вони найменш уважні до новин на ТБ, а багаті навпаки — мають найвищий рівень уваги до новин телеканалів», — йдеться в дослідженні.

Водночас студенти найменше споживають новини телеканалів, натомість держслужбовці мають досить високий рівень споживання теленовин. Підприємці, своєю чергою, найбільше користуються онлайн-медіа, однак найменш системно споживають новини в онлайн та на телебаченні (схильні споживати невеликі уривки) — так само і безробітні.

Розподіл типів медіа за віком є доволі прогнозованим: як для онлайн-медіа, так і для телебачення він залишається лінійно залежним від віку споживача.

«Серед висновків цього дослідження — з-поміж джерел отримання інформації онлайн-медіа продовжують впевнено випереджати телеканали, а тим більше пресу. Лише чверть користувачів мають улюблений новинний сайт. На телебаченні найпоширенішим залишається епізодичне споживання новин, але достатньо популярним є також ґрунтовний підхід до перегляду», — розповіли в Центрі контент-аналізу та уточнили, що більшість глядачів дивиться теленовини уривками та епізодично. Водночас, порівняно з минулорічним опитуванням, збільшилась кількість глядачів, які ретельно споживають теленовини.

Крім того, у порівнянні з минулим роком змінилася закономірність споживання газет: жителі сходу та інші мешканці середніх міст найчастіше читають друковані видання одноосібно, селяни та мешканці центру і півночі — найчастіше родиною.

Найбільше пресу читають центр і північ, також вони надають перевагу теленовинам. Захід і південь споживають новини з онлайн-медіа та телебачення; а кияни найбільше користуються інтернет-ЗМІ та найменше споживають «старі медіа».

Повне дослідження, як різні типи споживання різних типів медіа розподілені за всіма соціально-демографічними характеристиками (віком, статтю, освітою, регіоном проживання), — тут.

Всеукраїнське опитування проведено методом телефонного інтерв’ю 17.12–20.12.2021. Кількість опитаних респондентів — 1009. Виконавець дослідження — ТОВ «Оперативна соціологія». База телефонних номерів генерувалась випадковим чином, що гарантує репрезентативність і достовірність результатів. Похибка вимірювання для одномірних шкал: для результатів, близьких до 90%: 1,85%; для результатів, близьких до 70%: 2,83%; для результатів, близьких до 50%: 3,09%; для результатів, близьких до 30%: 2,83%; для результатів, близьких до 10%: 1,85%.

Нагадаємо, фонд Thomson Reuters презентував дослідження медіаспоживання та аналіз аудиторії ЗМІ в Україні, Молдові та Грузії, яке свідчить, що два найпопулярніші джерела інформації в Україні — пошукові системи та соціальні медіа, які потіснили телебачення. Попри це, телебачення залишається впливовим джерелом, але поступово втрачає позиції. Натомість газети читає менше чверті українців. Водночас в усіх трьох країнах переважна більшість респондентів (понад 70%) використовує фейсбук задля отримання новин. 

Фото: Центр контент-аналізу, Matthew Guay / Unsplash

Водночас більшість читачів інтернет-ЗМІ є несистематичними в споживанні інформації й читають новини, які трапляються в соцмережах, у Google, на сайті пошти тощо. 
Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду