Замість ліпсінків і танців — розгромлені міста та Кім з Арестовичем. Український тікток у часи війни

Замість ліпсінків і танців — розгромлені міста та Кім з Арестовичем. Український тікток у часи війни

08:45,
12 Березня 2022
8935

Замість ліпсінків і танців — розгромлені міста та Кім з Арестовичем. Український тікток у часи війни

08:45,
12 Березня 2022
8935
Замість ліпсінків і танців — розгромлені міста та Кім з Арестовичем. Український тікток у часи війни
Замість ліпсінків і танців — розгромлені міста та Кім з Арестовичем. Український тікток у часи війни
Натомість російський сегмент соцмережі записує ролики під Kalush Orchestra та «Океан Ельзи» або жаліється на «дискримінацію».

Український сегмент китайської соцмережі зазнав неймовірних трансформацій: замість ліпсінків у ньому тепер розповідають про війну Росії проти України; замість танців — кадри з розгромлених окупантами міст; замість епізодів із фільмів та серіалів — виступи українських та закордонних політиків. Звісно, на такий показ у стрічці сильно впливають алгоритми соцмережі на основі штучного інтелекту, який швидко пропонує схожі відео. Однак є цифри від видання Wired, за даними якого, китайська соцмережа стала сприятливим середовищем для поширення контенту про війну, а саме: з 20 до 28 лютого кількість переглядів відео з гештеґом #Ukraine зросла з 6,4 до 17,1 мільярда. Це лише за одним гештеґом. Зараз у тіктоку, як зазначає Wired, домінує українська позиція щодо російського вторгнення. Якщо соцмережа не передумає та не відновить роботу в Росії, то ця тенденція може зберігатися й надалі.

Новими улюбленцями користувачів тіктока стали президент Володимир Зеленський, радник керівника ОПУ Олексій Арестович, губернатор Миколаївщини Віталій Кім, «Привид Києва». Їх називають «заспокійливими» та «особистими психотерапевтами». Вони стали новими кумирами та новими об’єктами бажання, витіснивши з цього тренду турецьких акторів.

Watch on TikTok

Watch on TikTok

Примітно, що ролики з шоубізнесового життя Зеленського та Арестовича, за які їх раніше висміювали, тепер отримують позитивні відгуки.

Watch on TikTok

Не менш популярні відеоролики з українськими військовими, які також часто крутять в ефірі загальнонаціональних каналів під час марафону «Єдині новини».

Окремий фанклуб зібрала і ведуча 24 каналу, нині спільного марафону каналів Катерина Соляр. Її емоційні виступи під час ефірів уже стають мемами, також лунають заклики до батлу між Соляр та російською пропагандисткою Ольгою Скабєєвою. Або між останньою та мовознавицею Іриною Фаріон.

Watch on TikTok

Watch on TikTok

Згадують і українських зірок, зокрема тих, хто став на захист України — гурти «Антитіла» і «Бумбокс», репера Yarmak, режисерів Олега Сенцова та Ахтема Сеїтаблаєва, актора Олексія Тритенка тощо. На противагу цим роликами українці в тікток засуджують мовчання або кволу реакцію артистів українського походження — Ані Лорак, Світлани Лободи та інших. 

Попри те, що тікток вважають мережею підлітків та молоді до 25 років, несподівано до нього увірвалися люди старшого віку — близько 50 років. Чималу кількість реакцій збирають їхні відео з нібито розмовами з росіянами, висміювання російської пропаганди щодо війни в Україні, щодо санкцій та рівня життя. У відповідь на скарги росіян із будь-якого приводу українські користувачі часто записують ролики під аудіодоріжки з фразою Путіна: «Нравится, не нравится — терпи, моя красавица». Також українці фантазують, як виглядатиме реклама в Росії після того, як з країни підуть відомі бренди.

Загалом висміювання росіян стало трендом останнього тижня — звісно, можна знайти чимало роликів із гнівом та ненавистю до окупантів (виправданих навіть Meta), однак українці частіше все ж жартівливо знущаються над ними.  

Watch on TikTok

Watch on TikTok

Окремо порція мемів та жартів дісталася Путіну, зустріч якого зі стюардесами записали окремо та змонтували. За ляп з мікрофоном, крізь який не раз проходила його рука, президента Росії тролили Володимир Зеленський та Денис Шмигль. Натомість користувачі тіктока «організували» російському президенту зустрічі з черепашками-ніндзя, з Сімпсонами, з героями «Аліси в країні мрій» та російського мультика «Лунтік».

Watch on TikTok
Watch on TikTok

У продовження кінотеми: війну Росії проти України представляють крізь призму «поттеріани», де Путін — Волдеморт, а Зеленський — Гаррі Поттер; як битву з фільму «Чаклунка» чи серіалу «Гра престолів» тощо.

Watch on TikTok

Блогери, які до війни вели свої акаунти російською, почали переходити на українську, закликають російських колег виходити на мітинги та засуджувати російську агресію. Разом із цим українські тітктокери почали викривати російську пропаганду, а саме проплачені флешмоби. Один з них «ілюструє», що Росія нібито рятує Україну.

Другий — про «братські народи» та «рятування Донбасу». Донька співачки Ольги Полякової Марія повідомила, що за цей «тренд» їй пропонували 200 тисяч рублів (нині це близько 50 тисяч гривень). Цю інформацію перевірити нині неможливо.

Watch on TikTok

Однак інший блогер теж розповідає, що йому пропонували та навіть переказали гроші за «державну рекламу» — «возвеличення Росії над Заходом».

Українські тренди в тіктоку теж змінилися — тепер тут не панує російська попса, навпаки, найчастіше використовують пісню Kalush Orchestra, з якої Україна має виступити на «Євробаченні», «Доброго вечора, ми з України» Probass & Hardi, «Не твоя війна» Океан Ельзи та «Пошта» Jerry Heil, набирає популярності й польська пісня Cypis — Putin. Під ці звуки записують абсолютно різні відео — від розважальних та мотивуючих до гнівних, спрямованих проти Росії.

Watch on TikTok

Watch on TikTok

Watch on TikTok

«Очевидне — неймовірне»: тренд під Kalush Orchestra часто знімають і росіяни, серед інших українських пісень популярністю користується «Обійми мене» Океан Ельзи. Під ці пісні знімають ролики про війну в Україні, однак не про підтримку України, а навпаки — з підтримкою російських військових. Використання українських пісень виглядає ще більш дивним, коли росіяни записують під них тренд «Куди будеш тікати? Нікуди, я вдома». Цей тренд запустили в Україні ще до початку війни й у ньому військові, поліцейські, різні службовці та просто українці говорили, що не тікатимуть від війни, а стануть на захист своєї держави.

Watch on TikTok

Видається, що комусь геть не важлива суть тренду — аби переглядів побільше. Про їхню неперебірливість свідчить і російський контент, який не так часто, але пробивається через алгоритм мережі. Чимало російських тіткокерів «проковтнули» те, що їм подав Путін — вихід західних компаній та брендів з Росії подається ледь не як рішення самої Росії: відео з жартами, що чоловіки перед 8 березням радітимуть виходу Apple з ринку; що росіяни не приймуть назад західні компанії, коли ті захочуть повернутися; спалення чи розбивання виробівзахідних компаній тощо. Водночас у китайській соцмережі намагаються запустити інформаційну кампанію, у якій росіяни переважно англійською розповідають про «хейт та дискримінацію».

Зокрема, запустили хештег Russian Lives Matter — він уже перекочував у інші мережі після рішення компанії Meta дозволити користувачам соцмереж Facebook і Instagram в деяких країнах закликати до насильства проти російських військових та до смерті Володимира Путіна з Олександром Лукашенком. Цікавим є факт, що флешмоб Russian Lives Matter не новий для Росії, тільки раніше його запускали у твітері, щоб показати свавілля силовиків у Росії. Нині росіяни ніби забули, про що був оригінальний рух Black Lives Matter… Чи вони це й мають на увазі?

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2025 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду