«Україна» розповіла, як селяни лікують коронавірус горілкою — моніторинг
«Україна» розповіла, як селяни лікують коронавірус горілкою — моніторинг
Новинарі каналу «Україна» підготували цикл із шести сюжетів «Село і COVID» про те, як мешканці сіл нехтують заходами безпеки під час карантину: не користуються масками, приховують діагноз, не роблять тестів, бо ті занадто дорогі, лікуються алкоголем, влаштовують велелюдні застілля або зовсім ігнорують епідемію. Більшість проблем, описаних у сюжетах, стосуються не лише сіл. Про це йдеться в моніторингу щоденних теленовин за 7—12 грудня 2020 року.
Автори циклу підготували репортажі з сіл у західних і східних областях України й дійшли висновку, що селяни всюди однаково легковажні. У матеріалах лунали такі судження:
- «лікуються горілкою, нехтують масками і їздять у забитих вщерть маршрутках»;
- «селяни як і в докоронавірусні часи працюють вкупі, влаштовують застілля і зовсім не бояться ковіду;
- «приховують діагноз і контактують із односельцями, ніби нічого не сталося»;
- «зізнаються: своїх звичок, як жити, змінювати не хочуть і не будуть»;
- «жителі українського села не в змозі перевірити чи заразилися ковідом; тести для них задорогі...»;
- «життєво необхідні (кисневі, – ДМ) апарати селянам доводиться купувати власним коштом, і зрештою заможні фермери діляться киснем зі своїми підлеглими».
Водночас, як пише авторка огляду Зоя Красовська, більшість описаних проблем, окрім, хіба що, проблем із приїздом швидкої допомоги й доїзду до лікарні, стосується мешканців міста так само, як і села. Тож підхід авторів може стигматизувати сільських мешканців.
Автори сюжетів, журналісти Зоряна Степаненко і Юрій Гула, побували у студії новин «України» 12 грудня та пояснили, що люди в селах порушують карантин не від хорошого життя, а не лікуються й не тестуються, бо не мають на це грошей. Журналісти розраховують, що на їхні репортажі відреагує Міністерство охорони здоров’я. Більше про тенденції в новинах минулого тижня читайте в матеріалі «Детектора медіа».
Фото: скріншот з відео