Мінцифри: ІТ-армія за тиждень атакувала понад 125 російських ресурсів
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Мінцифри: ІТ-армія за тиждень атакувала понад 125 російських ресурсів
Міністерство цифрової трансформації 25 квітня повідомило, що за тиждень, з 18 до 24 квітня, українська ІТ-армія атакувала 125 російських онлайн-ресурсів, серед яких: сервіси купівлі авіаквитків, сервіси 1С та оператори фіскальних даних.
У відомстві розповіли, що кіберармія атакувала операторів фіскальних даних — це посередники між онлайн-касами та податковою службою. У Мінцифри розповіли, що в операторів «виникли затримки у видачі чеків та розсинхронізація кількості проданих товарів».
У Міністерстві сказали, що, окрім цього, кібератак зазнали:
- системи ветеринарної інспекції — це сервіс, через який надають дозволи на м'ясну та молочну продукцію. У відомстві зазначили, що без цього товари не потраплять на полиці супермаркетів;
- онлайн-сервіси купівлі авіаквитків;
- сервіси 1С. У Мінцифри розповіли, що було паралізовано роботу сервісів «1С-ИТС», «1С-ЭДО» та «1С-Отчетность», унаслідок чого росіяни не могли подати необхідні звітності вчасно.
Українська IT-армія за минулий тиждень, 11-17 квітня, атакувала 135 російських онлайн-ресурсів, серед яких — платформи онлайн-телебачення.
Нагадаємо, 4 квітня Служба безпеки України повідомила, що спецслужби Росії планували знищити весь кіберзахист України: у ніч на 24 лютого зафіксована найбільша кількість хакерських атак на українські системи. З початку повномасштабної війни Росії проти України, кажуть у СБУ, виявили та нейтралізували понад 120 потужних кібератак. Тоді ж урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA повідомила, що за перший місяць повномасштабної війни Росії проти України зафіксувала 198 кібератак з боку російських та білоруських хакерів на державний сектор України. Натомість, за словами Міністерства цифрової трансформації, від початку повномасштабної війни Росії проти України українська ІТ-армія атакувала 660 російських ресурсів. Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, повідомила, що за півтора місяця від початку повномасштабної війни, 24 лютого, Україна зазнала 362 кібератак. Це втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року — тоді було зафіксовано 122 кібератаки.
Фото: Міністерство цифрової трансформації