Аутентифікація без пароля. Україна посилює кібербезпеку держустанов американськими Hideez і Yubico

Аутентифікація без пароля. Україна посилює кібербезпеку держустанов американськими Hideez і Yubico

13:01,
29 Квітня 2022
2661

Аутентифікація без пароля. Україна посилює кібербезпеку держустанов американськими Hideez і Yubico

13:01,
29 Квітня 2022
2661
Аутентифікація без пароля. Україна посилює кібербезпеку держустанов американськими Hideez і Yubico
Аутентифікація без пароля. Україна посилює кібербезпеку держустанов американськими Hideez і Yubico
Автори:
Це допоможе забезпечити захист від кібератак — фішингу, спуфінгу та «атак посередників».

Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України повідомила, що працює над розгортанням рішення Hideez та Yubikeys у державних установах для забезпечення кіберзахисту.

У Держспецзвʼязку зазначили, що російські хакери постійно намагаються отримувати доступ до облікових записів держустанов, щоб використовувати їх для наступних атак.

«Захист від несанкціонованого доступу — одне з найактуальніших питань у кіберзахисті, — кажуть у Службі. — Хакери, які атакують українські державні інформаційні ресурси та критичну інформаційну інфраструктуру, пильно слідкують за українськими новинами. Вони надсилають фішингові листи, які імітують розпорядження про державну підтримку чи державні цифрові послуги, враховують останні події в Україні, спекулюють на болючих питаннях — війни та втрат українців, тому іноді досягають успіху».

Рішення щодо Hideez та Yubikeys допоможе забезпечити захист від кібератак — фішингу, спуфінгу та «атак посередників» — завдяки використанню різних методів аутентифікації замість пароля. Це передбачає можливості віддаленого управління обліковими записами, робочими пристроями, бажаними методами аутентифікації та доступом до важливих сервісів і робочих станцій.

Hideez і Yubico — американські компанії-виробники пристроїв для аутентифікації без пароля.

Раніше компанія Microsoft повідомила, що хакерська група Strontium (Fancy Bear або APT28), пов’язана з Головним розвідувальним управлінням Росії, атакувала організації в Україні, Європейському Союзі та США. Компанія також розповіла, що перед початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну щонайменше шість хакерських угруповань, пов'язаних з РФ, здійснили 237 кібератак проти українських підприємств та державних установ. У Microsoft розповіли, що російські кібератаки на українські установи, які мають вирішальне значення для цивільного населення, часто пов’язані з наступом військових РФ.

Нагадаємо, 4 квітня Служба безпеки України повідомила, що спецслужби Росії планували знищити весь кіберзахист України: у ніч на 24 лютого зафіксована найбільша кількість хакерських атак на українські системи. Урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA повідомила, що протягом першого місяця повномасштабної війни Росії проти України зафіксувала 198 кібератак на державний сектор України з боку російських та білоруських хакерів. 26 квітня Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила, що російські хакери здійснюють дедалі більше кібератак проти звичайних українців, також зростає кількість інформаційно-психологічних операцій в соцмережах та месенджерах. Хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави. Наприклад, у Facebook зловмисники запустили шахрайську схему: пропонують українцям 8900 гривень «допомоги від ЄС» за проходженнях опитування. Також шахраї створили фейковий чат-бот державної платформи «Дія», у якому пропонують «отримати 3 000 гривень грошової підтримки від держави».

Фото: Міністерство цифрової трансформації

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду