За півтора місяця повномасштабної війни кількість кібератак на Україну зросла втричі — Держспецзв’язку
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
За півтора місяця повномасштабної війни кількість кібератак на Україну зросла втричі — Держспецзв’язку
Урядова команда реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку, повідомила, що за півтора місяця від початку повномасштабної війни, 24 лютого, Україна зазнала 362 кібератак. Це втричі більше, ніж за аналогічний період минулого року — тоді було зафіксовано 122 кібератаки.
У CERT-UA уточнили, що понад половина усіх атак були здійснені з метою збору інформації або розповсюдження шкідливого програмного коду.Серед основних цілей хакерів — уряд і місцеві органи влади України, сектор безпеки та оборони, комерційні організації.
Як писав MediaSapiens, 25 лютого 2022 року в Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації повідомили про масові фішингові листи, які надходять на email-адреси українських сервісів i.ua та meta.ua. Цілями атаки стали приватні поштові скриньки українських військових, а також пов’язаних із ними осіб. У Держспецзв’язку додали, що атаки вчиняються так званою групою UNC1151, котра розташована в Мінську. До її складу входять кадрові офіцери Міністерства оборони Республіки Білорусь.
4 квітня Служба безпеки України повідомила, що спецслужби Росії планували знищити весь кіберзахист України: у ніч на 24 лютого зафіксована найбільша кількість хакерських атак на українські системи. З початку повномасштабної війни Росії проти України, кажуть у СБУ, виявили та нейтралізували понад 120 потужних кібератак. Тоді ж урядова команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України CERT-UA повідомила, що за перший місяць повномасштабної війни Росії проти України зафіксувала 198 кібератак з боку російських та білоруських хакерів на державний сектор України. Натомість, за словами Міністерства цифрової трансформації, від початку повномасштабної війни Росії проти України українська ІТ-армія атакувала 660 російських ресурсів.
Фото: Держспецзв’язку, Diverse Stock Photos/Flickr