У Вікіпедії відбудеться місяць культурної дипломатії про деколонізацію української культури

У Вікіпедії відбудеться місяць культурної дипломатії про деколонізацію української культури

09:35,
29 Лютого 2024
1223

У Вікіпедії відбудеться місяць культурної дипломатії про деколонізацію української культури

09:35,
29 Лютого 2024
1223
У Вікіпедії відбудеться місяць культурної дипломатії про деколонізацію української культури
У Вікіпедії відбудеться місяць культурної дипломатії про деколонізацію української культури
До написання та редагування статей про українську культуру запрошують громадян, які володіють іноземними мовами.

З 1 по 31 березня «Український інститут», Міністерство закордонних справ та ГО «Вікімедіа Україна» проведуть щорічну інформаційну кампанію «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії». Кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами, повідомили в «Українському інституті».

Оскільки електронна енциклопедія «Вікіпедія» є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації, важливо, щоб матеріали про Україну та українську культуру були представлені на платформі різними мовами світу.

«З 2021 року, коли ми ініціювали наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проєкт досяг неабияких успіхів. Важливо, що цей процес триває вже четвертий рік поспіль і нарощує масштаби, "обростає" новими небайдужими людьми в Україні та всьому світі. Я дякую кожному та кожній з них за їхній внесок у спільну справу. Ці системні зусилля мають критично важливе значення в умовах повномасштабної війни Росії проти України та її спроб знищити українську ідентичність, спотворити українську історію, присвоїти наших митців, заперечувати право України на існування. Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну», — розповів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Цьогорічна тема проєкту — деколонізація української культури. З початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну світ зацікавився досі недослідженою українською культурою. Чимало митців, науковців, історичних постатей, творів мистецтва відомі світовій спільноті як російські, у той час як вони є фундаментальною частиною української культурної спадщини. Проєкт прагне розкрити українську ідентичність цих постатей, формування їхніх світоглядів під впливом української культури, продемонструвати їхній тісний зв’язок із Україною.

«Культурна колонізація в першу чергу спрямована на те, щоб підпорядкувати собі й не дати можливості самостійного розвитку, самостійного становлення націй через культуру. Росія привласнювала собі українську культурну спадщину століттями, привласнюючи собі найвидатніших українських митців, їхні здобутки, і применшуючи українську культуру до рівня містечкової. Наше завдання — повернути собі власні культурні надбання і розповісти його справжню історію світові», — сказав генеральний директор «Українського інституту» Володимир Шейко.

Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії проходитиме вчетверте, бувши започаткований 2021 року. Упродовж кампаній попередніх років вікіпедисти створили понад 6 тисяч унікальних статей на тему української культури різними мовами світу. Так, на платформі з’явилися тексти не лише більш поширеними мовами, як-то французькою, німецькою, японською, китайською тощо, але й арабською, баскською, валійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.

«Ми проводимо Місяць культурної дипломатії у Вікіпедії вже чотири роки, і за цей час навколо нього сформувалася велика спільнота вікімедійців з усього світу, які допомагають крок за кроком відкрити Україну світові. Наприклад, минулого року до кампанії долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу: від Сполучених Штатів та Канади до Малайзії та Японії. Разом з тим заохочуємо долучатися: будь-хто може долучитися до наповнення Вікіпедії будь-якою мовою, якою володіє», — прокоментував голова Правління ГО «Вікімедіа Україна» Ілля Корнійко.

Інформація про конкурс, список пропонованих статей та умови участі доступна на ucdm.wikimedia.org.ua.

Нагадаємо, торік «Місяць культурної дипломатії України» у Вікіпедії був спрямований на створення і покращення статей про Україну та українську культуру якомога більшою кількістю мов.

Фото: «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії» / фейсбук

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду