Результати «Місяця культурної дипломатії України» у Вікіпедії

Результати «Місяця культурної дипломатії України» у Вікіпедії

13:18,
12 Травня 2023
1390

Результати «Місяця культурної дипломатії України» у Вікіпедії

13:18,
12 Травня 2023
1390
Результати «Місяця культурної дипломатії України» у Вікіпедії
Результати «Місяця культурної дипломатії України» у Вікіпедії
У березні 2023 року у Вікіпедії втретє проходив «Місяць культурної дипломатії України». Він був спрямований на створення і покращення статей про Україну та українську культуру якомога більшою кількістю мов.

«Місяць культурної дипломатії України» — ініціатива, присвячена відомим українським митцям кіно, музики, літератури, архітектури, дизайну, які зробили вагомий внесок у світову культуру. А також культурним феноменам — від мемів до символів незламності. Проєкт спільно організували ГО «Вікімедіа Україна», Український Інститут та Міністерство закордонних справ України.

«Місяць культурної дипломатії в Вікіпедії став уже третім з часу започаткування МЗС цієї ініціативи у 2020 році. Повномасштабна агресія Росії не лише не зупинила, а й зробила її ще масштабнішою. Я вдячний кожному та кожній з понад півтори сотні авторів і авторок, які цьогоріч відгукнулися на наш заклик, створивши та покращивши майже півтори тисячі статей про Україну в 64 мовних розділах. Спільними зусиллями держави та громадянського суспільства ми протидіємо російській пропаганді та системно наповнюємо світовий інформаційний простір правдивими фактами про Україну та її культуру», — прокоментував міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Читайте також: Як війну в Україні висвітлюють у російськомовній Вікіпедії. І що за це буває авторам

За місяць проведення кампанії до неї долучилися 154 учасники та учасниці з усього світу. Вони написали 1401 нову статтю та покращили 85 наявних у 64 різних мовних розділах Вікіпедії. Зокрема, були створені статті про Наталку Полтавку французькою, фільми «Земля» та «Тіні забутих предків» угорською, Івана Марчука японською, роман «Місто» арабською, Художній музей імені Куїнджі китайською.

Читайте також: Вікіпедія представила найкращі фото пам’яток культури України 2022 року

«Я хотів якось допомогти Україні. Одним зі способів, на мою думку, є підвищення обізнаності про багатство української культури. Цього разу я зосередився на перекладі статей про визначні місця в Україні, такі як музеї, театри та оперні театри. Я сподіваюся, що завдяки цій інформації більше людей захочуть відвідати Україну після війни, що сприятиме туристичному розвитку», — поділився учасник-вікіпедист Нягослав Жеков із Малайзії.

Деякі теми користувалися особливою популярністю серед учасників і отримали висвітлення у найбільшій кількості мовних розділів: про Київську мадонну, Півника васильківської майоліки, письменницю та історикиню Олену Апанович та інші. Також з’явилися статті менш поширеними мовами: про Петриківський розпис мовою тіап, баскською про український вінок, роман «Марія» мовою гуджараті, «Енеїду» валійською, паляницю індонезійською.

Читайте також: Українська «Вікіпедія» вперше подолала річний рубіж в 1 млрд переглядів

«Я долучився до кампанії, щоб вшанувати пам'ять мами. Вона була у Європі в середині 60-х років і дуже дорожила дитячою книжкою, написаною за мотивами української казки про рукавичку, у якій живуть лісові звірі», — розповів користувач Omotecho з Японії, який бере участь у проєкті вже втретє.

Найактивніші учасники та учасниці «Місяця культурної дипломатії України» отримали сертифікати про участь і призи від організаторів.

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду