У Каліфорнії вивчення медіаграмотності у школах стане обов'язковим
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Каліфорнії вивчення медіаграмотності у школах стане обов'язковим
В американському штаті Каліфорнія схвалили законопроєкт, який зобов’яже школи навчати дітей основ медіаграмотності, розпізнавати фейки і створювати контент відповідально. Про це повідомило The Guardian.
Законопроєкт набуде чинності 2024 року. Уроки з медійної та цифрової грамотності проводитимуть у межах уже наявних дисциплін: від мови до історії та від природничих наук до математики. За словами експертів, це не лише полегшує інтеграцію медіаграмотності в шкільну програму, а й позиціює її як фундаментальну життєву навичку. Учителі самостійно обиратимуть матеріали для навчання та визначатимуть кількість уроків.
Згідно із законопроєктом, учнів закликатимуть відповідально взаємодіяти з іншими інтернет-користувачами, визнавати важливість цифрової конфіденційності, обговорювати це з однолітками та замислюватися про власний внесок у медійну екосистему.
Щоправда, координаторка окружної бібліотеки Об’єднаного шкільного округу Берклі Джессіка Лі висловила занепокоєння, що нерівномірне фінансування штату ускладнить реалізацію законопроєкту. У Берклі бібліотеки та подібні заклади отримують кошти за рахунок податків на нерухомість і мають змогу проводити уроки медіаграмотності. Водночас іншим округам може бракувати фінансування для цього.
Медіаграмотність стала одним зі стандартів шкільної програми Каліфорнії у 2010 році: навчальним закладам рекомендували почати проводити такі уроки, проте не зобов’язали. 2018 року в штаті ухвалили закон, який вимагає від держави надати освітянам навчальні матеріали з медіаграмотності, але не встановлює переліку обов’язкових тем і джерел.
Окрім Каліфорнії, офіційні стандарти медіаграмотності мають 17 штатів, зокрема Флорида, Нью-Джерсі, Техас і Делавер.
На фото — учні в американській школі
Фото: Unsplash