Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
Роботи Бенксі в Україні розмістять у віртуальній галереї
Графіті, які відомий британський вуличний художник Бенксі зробив у Києві, Ірпені та Бородянці, оцифрують та розмістять у віртуальній галереї для широкого загалу в межах проєкту «НУАРТ», повідомив Укрінформ.
За підтримки Українського культурного фонду (УКФ) команда проєкту вже провела фотометрію та сканування артоб'єктів Бенксі і зараз завершує роботу над сайтом проєкту та розміщенням цифрових 3D-версій у віртуальній галереї, що буде доступна для широкого загалу.
Автори проєкту очікують, що завдяки сучасним AR/VR-технологіям буде створено не лише умови збереження робіт Бенксі, а й можливість збільшити кількість аудиторії, як української, так і світової, що зможе ознайомитися з ними.
«Цей проєкт побудований на роботі з мистецькою інтервенцією. Бенксі — один з найвідоміших авторів сучасності, зокрема стритарту, інкогніто з'явився в Україні і створив сім робіт, якими він почав розмову про воєнну Україну і те, що відбувається в Україні, з усім світом. Це мова мистецтва», — зазначив артменеджер проєкту Олександр Цегольник.
За його словами, коли в листопаді 2022 року Бенксі підтвердив своє авторство на ці роботи в інстаграмі, кількість пошукових запитів щодо України підскочила до рівня лютого 2022 року.
Артменеджер проєкту також нагадав, що акції, які ініціював Бенксі, принесли більше 15 мільйонів гривень зборів і майже всі ці кошти були передані на підтримку діяльності Охматдиту в Києві.
«Якщо ми використовуємо культурну адвокацію в будь-якій сфері у будь-якому мистецькому прояві, ми можемо посилити будь-який меседж, якого потребує ситуація, в якій створюється цей мистецький витвір. Дуже важливий контекст часу та дій у цьому часі, які супроводжують створення цієї роботи. Такі мистецькі прояви фіксують в часі і артикулюють проблеми цього часу до загалу. А цифрові технології дозволяють зробити це максимально доступним для ще більшого загалу», — сказав Цегольник.
Виконавчий директор УКФ Владислав Берковський зазначив, що диджиталізація культурної спадщини, до якої активно долучаєтьсям фонд, у подальшому має переходити у площину її популяризації та комерціалізації.
Тим часом доктор філософських наук Вахтанг Кебуладзе додав, що «зберігаючи ці об'єкти стритарт-мистецтва, ми зберігаємо пам'ять про злочини росіян».
Як відомо, британський художник Бенксі намалював сім графіті в Україні, зокрема в Києві, а також Ірпені й Бородянці, які найбільше постраждали від російських бомбардувань.
На фото — робота вуличного художника Бенксі в Києві
Фото: Бенксі / інстаграм