Франція, Німеччина та Італія досягли спільного бачення щодо регулювання штучного інтелекту
Франція, Німеччина та Італія досягли спільного бачення щодо регулювання штучного інтелекту
Франція, Німеччина й Італія дійшли згоди щодо того, як у майбутньому потрібно регулювати штучний інтелект (ШІ). Про це повідомило Reuters з посиланням на їхній спільний документ, до якого агентство отримало доступ.
Три уряди підтримали «обов’язкове саморегулювання у формі етичних кодексів» для так званих базових моделей ШІ, які виконують широкий діапазон функцій.
«Разом ми наголошуємо, що акт про ШІ регулює застосування ШІ, а не цю технологію як таку. Ризики постають із застосування систем ШІ, а не із самої технології», — йдеться в спільному документі.
Згідно з документом, уряди трьох країн виступають за ухвалення на добровільній основі так званих етичних кодексів як великими, так і малими постачальниками ШІ в Євросоюзі.
Автори документа пояснюють, що розробники базових моделей ШІ мають представляти інформацію про принципи їх роботи.
«Картки моделей міститимуть інформацію, необхідну для розуміння принципів роботи певної моделі, її потужностей і обмежень, і спиратимуться на передовий досвід розробницької спільноти. Орган управління ШІ може стати в пригоді для створення керівних принципів роботи й стежити за застосуванням карток моделей», — ідеться в документі.
Уряди трьох країн підтримують добровільні, але обов'язкові вимоги для штучного інтелекту в ЄС і вважають, що правила поведінки та прозорості повинні бути обов'язковими для всіх постачальників. Наразі не передбачається введення санкцій, але можливість санкційного механізму розглядатиметься в майбутньому, якщо буде виявлено порушення.
Як відомо, Європейська комісія, Європейський парламент і Рада ЄС уже ведуть переговори щодо позиціювання Європи в галузі штучного інтелекту.
Нагадаємо, у червні Європейський парламент представив «Закон про штучний інтелект» з метою стримування ризиків, пов'язаних з ШІ-застосунками, який має пройти узгодження з країнами ЄС.
Фото: умовне / Pixabay