
Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter —
ми виправимo
У Парижі стартував саміт зі штучного інтелекту


Світові лідери, керівники технологічних компаній та вчені зібралися в Парижі на дводенному Саміті зі штучного інтелекту, щоб обговорити вплив ШІ на глобальну безпеку, економіку та управління. Про це повідомляє Euronews.
У саміті, який розпочався 10 лютого, беруть участь глави держав, високопосадовці, генеральні директори та вчені із сотні країн. Серед відомих учасників — президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо та віцепрезидент США Дж. Д. Венс.
Зі вступною промовою на саміті виступила дослідниця зі Стенфордського університету та засновниця World Labs Фей-Фей Лі, повідомило TechCrunch.
«Спільноти з відкритим кодом і державний сектор можуть брати участь і відігравати свою важливу роль разом з великими компаніями в просуванні цієї технології. Якщо ШІ збирається змінити світ, нам потрібно, щоб кожен з усіх верств суспільства брав участь у формуванні цих змін, — сказала Фей-Фей Лі. — Якщо ці ресурси будуть зосереджені лише в кількох компаніях, екосистема штучного інтелекту постраждає від нестачі досліджень, керованих цікавістю, найкращих освітніх талантів, зусиль з відкритим кодом і міждисциплінарних досліджень».
Водночас вона поділилася своєю стурбованістю щодо регулювання ШІ в усьому світі та закликала до більш прагматичного підходу.
«Для початку важливо, щоб ми керували наукою, а не науковою фантастикою. Велика частина сьогоднішніх розмов щодо штучного інтелекту вкрита сенсаціями та призводить до оманливої політики управління ШІ. Натомість нам потрібно застосувати набагато більш науковий метод для оцінювання та вимірювання можливостей і обмежень штучного інтелекту, який може консенсусно призвести до більш точної, дієвої політики щодо нього в реальності», — сказала Фей-Фей Лі.
Також науковиця застерегла від непотрібних обмежень на дослідження ШІ.
Вона визнає, що прогрес штучного інтелекту, ймовірно, вплине на робочі місця, проте вважає, що ШІ має потенціал «збільшити та розширити наші можливості» — якщо припустити, що політики, компанії штучного інтелекту та дослідницьке співтовариство ухвалюватимуть правильні рішення.
Очікується, що урядові лідери та керівники технічних компаній підпишуть і поширять заяву наприкінці саміту у вівторок, 11 лютого.
Нагадаємо, напередодні президент Макрон в телеефірі оголосив, що Франція інвестує в розвиток ШІ 109 мільярдів євро протягом наступних кількох років. Для Франції це еквівалент 500 мільярдів доларів інвестицій у цю галузь, про які повідомив президент США Трамп у рамках свого плану «Stargate».
Фото: Саміт зі штучного інтелекту / leparisien.fr