Активісти просять керівництво Google розділити компанію до рішення суду

Reuters

Днями Міністерство юстиції США і Федеральна торгова комісія розпочали антимонопольну перевірку техногігантів з Кремнієвої долини — Google, Facebook і Apple. Влада США вже не вперше притягає великі світові IT-компанії до відповідальності за захоплення великої частки ринку. В той же час досі судові процеси затягувалися і не призводили до результату, передає Reuters.

Цього разу на боці регуляторних органів США виступили активісти, які захищають акціонерів. Так, представники групи SumOfUs, яка покликана стримувати нарощування влади великих корпорацій, виступили із пропозицією вищому керівництву Alphabet, яка є материнською компанією Google, розділити компанію без рішення антимонопольних державних органів.

«Політики в США і Європейському Союзі занепокоєні ринковою владою Alphabet, враховуючи обмеження монополій. Ми думаємо, що акціонери можуть отримати більше цінності від добровільного стратегічного скорочення компанії, ніж від вимушеного продажу активів», — уточнюють у пропозиції.

Видання пише, що пропозицію навряд чи приймуть, оскільки два топ-менеджери Alphabet — Ларрі Пейдж і Сергій Брін — володіють 51,3% голосів акціонерів. Проте, зараз і Google, і Facebook, і Apple, отримали у свій бік гостре соціальне і політичне обурення в зв’язку проблемами із безпекою приватних даних користувачів та впливу на світовий ринок інформації.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що у США анонсували антимонопольне розслідування проти Google.

comments powered by Disqus