Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними

Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними

10:26,
20 Червня 2019
3390

Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними

10:26,
20 Червня 2019
3390
Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними
Google хоче зробити SMS для користувачів Android безкоштовними
Автори:
Google пропонує користувачам Android RCS-повідомлення — своєрідний аналог iMessage від Apple.

З появою месенджерів послуга SMS почала стрімко втрачати популярність у багатьох країнах. Поступово деякі оператори стільникового зв’язку навіть перестали включати послугу sms деяких тарифних планів. З іншого боку, відправляти без інтернету повідомлення поки можливо не завжди.

У компанії Google вирішили, що треба надати користувачам Android можливість обмінюватися безкоштовними повідомленнями навіть без підключення до інтернету. Це стане можливим завдяки освоєнню стандарту передачі текстових повідомлень RCS, пише Androidcentral.

RCS-повідомлення — своєрідний аналог iMessage від Apple, який дозволяє писати безкоштовні повідомлення при наявності інтернету, а за його відсутності — відправляти платні SMS-повідомлення. Єдина відмінність RCS-повідомлень в тому, що вони будуть безкоштовними завжди незалежно від наявності зв'язку з інтернетом, і також незважаючи на те, що їх проведенням опікуватимуться оператори зв'язку.

Google вже давно веде роботу по освоєнню стандарту RCS, але до сих пір не впровадила його через проблеми із захистом: повідомлення, які передаються в рамках RCS, не захищені шифруванням, а значить, можуть бути перехоплені третіми особами, що в умовах сучасних вимог до безпеки є серйозним приводом для відмови від технології. Але, як повідомив директор Google по продукту Саназ Ахарія, компанія знайшла спосіб забезпечити приватність користувачів при спілкуванні за допомогою RCS, який буде реалізований найближчим часом.

RCS-повідомлення будуть доступні на будь-якому Android-смартфоні без необхідності встановлювати сторонні додатки. На відміну від iMessage, який визначає стандарт повідомлення автоматично, Google дозволить користувачам зможуть вручну вибирати, яким стандартом скористатися: RCS або SMS в залежності від того, чим користується їх співрозмовник.

З одного боку, Google прагне забезпечити таємницю листування користувачів, а з іншого — RCS-повідомлення поки що не будуть захищені наскрізним шифруванням. Це означатиме, що за певних обставин оператор зможе прочитати переписку і за необхідності передати її владі.

Нагадаємо, раніше ми писали, що Shazam на Android зможе розпізнати музику, яка грає в навушниках.

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Androidcentral
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду