Роботи зі штучним інтелектом дали першу пресконференцію в рамках саміту ООН у Женеві
Роботи зі штучним інтелектом дали першу пресконференцію в рамках саміту ООН у Женеві
Група гуманоїдних роботів заявила на саміті ООН у Женеві, що вони не відбиратимуть роботу в людей та не бунтуватимуть проти своїх творців, передає кореспондент Reuters з першої пресконференції за участю людиноподібних соціальних роботів зі штучним інтелектом.
Вони допомагають експертам з ШІ у розв'язанні проблем із кліматом, голодом і соціальною допомогою.
На запитання журналіста, чи має робот Амека намір повстати проти свого творця Вілла Джексона, який сидів поруч, штучний інтелект відповів: «Я не знаю, чому ви так думаєте. Мій творець був добрим до мене, і я дуже задоволений своїм поточним становищем».
Водночас, за словами робота Софії, комп'ютери зі штучним інтелектом зможуть керувати світом краще, ніж люди.
«Роботи-гуманоїди ефективніше керують, тому що у нас немає упереджень або емоцій, які можуть заважати ухваленню рішень», — зазначила Софія.
Як зауважує Reuters, робот змінив свою думку після того, як його творець не погодився і заявив, що вони можуть працювати разом для «створення ефективної синергії».
Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що у Європейському Союзі запроваджують систему «краш-тестування» для штучного інтелекту, щоб пересвідчитися у безпеці тих чи інших інновацій на основі цієї технології до того, як їх виведуть на ринок.
У створення центрів краш-тестування штучного інтелекту інвестують 220 мільйонів євро.
У травні провідні лідери в галузі штучного інтелекту, зокрема гендиректор OpenAI Сем Альтман, керівники Microsoft і Google, «хрещені батьки штучного інтелекту» Джеффрі Гінтон і Йошуа Бенжіо разом з експертами й професорами, порушили питання «загрози вимирання людства через ШІ» і закликали законотворців розглядати цю загрозу на рівні з ризиками від пандемій і ядерної війни.
Фото: скриншот сюжету Reuters