Вступники цьогоріч зможуть скласти мультипредметний тест у понад 20 країнах
Вступники цьогоріч зможуть скласти мультипредметний тест у понад 20 країнах
Цьогорічну основну сесію національного мультипредметного тесту (НМТ) для вступників проведуть у 21 країні. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти та науки України.
Проходження тесту за кордоном відбуватиметься у спеціально обладнаних тимчасових екзаменаційних центрах, де з учасниками працюватимуть українськомовні педагоги, навчені українськими експертами.
«Тобто вступні випробування традиційно відбуватимуться на засадах прозорості та справедливості — незалежно від того, де саме учасники їх складатимуть», — наголосили у відомстві.
Нині провести основну сесію НМТ вже домовилися в Австрії, Азербайджані, Болгарії, Великій Британії, Данії, Естонії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канаді, Латвії, Литві, Німеччині, Польщі, Португалії, Румунії, США, Фінляндії, Франції, Чехії та Швеції.
Окрім цього, під час додаткової сесії учасники зможуть скласти тест в Іспанії, Італії, Німеччині, Польщі та Чехії.
Наразі тривають перемовини з окремими закордонними установами/організаціями, зокрема у Великій Британії, Грузії, Молдові, Нідерландах, Польщі, Хорватії та Швейцарії.
«Під час реєстрації з 3 квітня до 3 травня включно вступники, які планують складати тестування за кордоном, матимуть змогу вибрати із наданого переліку найзручніший для доїзду населений пункт», — повідомили в Міносвіти.
Якщо ж з’явиться більш зручна для учасника локація, до 7 травня включно можна змінити реєстраційні дані й обрати населений пункт. Інформацію про нові локації оприлюднять на сайті УЦОЯО.
У міністерстві попереджають, що за кордоном існує обмеження щодо кількості учасників, які можуть проходити оцінювання, і закликають не зволікати з вибором. Деякі локації будуть доступні лише в рамках додаткової сесії НМТ.
Нагадаємо, нещодавно для вступників підготували покрокову інструкцію для реєстрації на НМТ-2023. Реєстрація для участі відкриється 3 квітня і триватиме до 3 травня.
Також для вступників вже доступні демонстраційні версії з англійської мови, фізики, української мови, математики та історії України.
Фото: МОН