Федоров попередив про шахрайську схему, пов'язану з «єПідтримкою»

Федоров попередив про шахрайську схему, пов'язану з «єПідтримкою»

14:11,
22 Березня 2022
2735

Федоров попередив про шахрайську схему, пов'язану з «єПідтримкою»

14:11,
22 Березня 2022
2735
Федоров попередив про шахрайську схему, пов'язану з «єПідтримкою»
Федоров попередив про шахрайську схему, пов'язану з «єПідтримкою»
Автори:
22 березня 2022 року з «єПідтримки» почали виплачувати 6500 тим, хто подав заявки в перший день.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров попередив про інтернет-шахрайство: українцям розсилають смс із посиланнями, за яким нібито треба перейти, щоб отримати 6500 грн грошової допомоги з програми «єПідтримка».

«Люди отримували смс, що ніби то їм потрібно перейти за посиланням, щоб отримати 6500 грн грошової допомоги. Це чергове інтернет-шахрайство. Будьте уважні. Сповіщення про нарахування грошей з "єПідтримки" надійде вам у застосунку того банку, клієнтом якого ви є», — розповів він.

Федоров також повідомив, що 22 березня 2022 року з «єПідтримки» почали виплачувати 6500 грн тим, хто подав заявки в перший день.

«Майже 500 тис українців їх отримали. Кошти надходять почергово. Важливо: загалом на "єПідтримку" ми отримали майже 4 млн заявок. Гроші можуть отримати всі наймані працівники, за яких сплачується ЄСВ, та ФОП усіх груп з населених пунктів, де активно ведуться бойові дії. Кошти можна витрачати без обмежень, а також знімати в банкоматах або перераховувати на інші картки», — додав міністр.

Як писав MediaSapiens, Міністерство цифрової трансформації повідомило, що з «єПідтримки» припинили виплачувати 1000 гривень за вакцинацію проти коронавірусної хвороби, бо змінили напрям на допомогу, а саме: виплачуватимуть 6500 гривень найманим працівникам, за яких сплачується ЄСВ, та ФОПам усіх груп з областей, де ведуться найактивніші бойові дії. 8 березня міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що відсьогодні громадяни в межах «єПідтримки» можуть отримати 6500 грн допомоги. Поки це стосується людей, які живуть в областях, де ведуться найактивніші бойові дії. 

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський анонсував програму виплати 1000 гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації. Програма стартувала 19 грудня 2021 року. Термін використання коштів, які українці отримають у межах програми «єПідтримка» за COVID-вакцинацію, — 9 місяців. Якщо особа не використає ці кошти протягом 9 місяців після їх нарахування, то вони повернуться державі.  Загалом програма триватиме до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів: на першому етапі кошти зараховуватимуться на віртуальні картки в додатку «Дія» (жодних комісій за їхнє обслуговування немає); на другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) — через альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Кабінет міністрів України збільшив до 9 місяців термін використання коштів, які українці отримають у межах програми «єПідтримка» за COVID-вакцинацію. 2 лютого Кабінет міністрів України розширив дію програми «єПідтримка» на підлітків 14-18 років. У грудні 2021 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ, яким дозволив вводити в Україні третю дозу вакцини проти коронавірусної хвороби людям з ослабленим імунітетом. У передноворічний період «єПідтримка» спричинила суттєвий попит на книжки. Крамниці та сайти змушені були затримати виконання замовлень щонайменше на кілька днів. Працівники Yakaboo у цей період розглядали близько 30 тисяч звернень на добу. 10 січня 2022 року Міністерство економіки України повідомило, що з початку запуску програми «єПідтримка» понад 6,7 мільйонів українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень за вакцинацію. Перший мільярд гривень уже витратили — здебільшого на книжкові магазини та кінотеатри.

25 лютого 2022 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що гроші з «єПідтримки» можна витратити на допомогу українській армії. Пізніше він сказав, що з «єПідтримки» зняли обмеження — гроші можна витрачати будь-які продукти чи товари.

Фото: Михайло Федоров / Facebook 

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду