Федеральна торгова комісія США: За 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соцмереж $700 мільйонів

Федеральна торгова комісія США: За 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соцмереж $700 мільйонів

11:28,
28 Січня 2022
3444

Федеральна торгова комісія США: За 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соцмереж $700 мільйонів

11:28,
28 Січня 2022
3444
Федеральна торгова комісія США: За 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соцмереж $700 мільйонів
Федеральна торгова комісія США: За 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соцмереж $700 мільйонів
Автори:
Від афер в соцмережах постраждало понад 95 тисяч користувачів.

Федеральна торгова комісія США (FTC) 27 січня 2022 року повідомила, що за 2021 рік шахраї вкрали в користувачів соціальних мереж близько 770 мільйонів доларів, що вдвічі більше, ніж у 2020 році.

Від афер в соцмережах постраждало понад 95 тисяч користувачів. Федеральна торгова комісія США в 2021 році зафіксувала сплеск повідомлень користувачів про втрату грошей через шахрайство, ініційоване через соціальні мережі.

«З тих, хто повідомив про втрату грошей через шахрайство у 2021 році, понад 95 тисяч вказали, що вперше з ними зв’язалися через соцмережі, що вдвічі більше, ніж у 2020 році. Шахрайство з інвестиціями очолили список загальних зареєстрованих доларових збитків, за ними слідували романтичні шахрайства. Найбільша кількість повідомлень надійшла від людей, які втратили гроші через шахрайство з онлайн-покупками», — йдеться в звіті FTC. Зазначається, що користувачі найчастіше називали Facebook або Instagram як платформи, де продаються фіктивні товари.

Нагадаємо, у серпні 2021 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України повідомила про інтернет-аферу в Facebook — опитування, за проходження якого українцям обіцяють від 16,5 тисяч гривень «матеріальної допомоги». Для цієї схеми зловмисники маскувалися під сайт телеканалу «1+1» та програму ТСН. За допомогою цієї схеми шахраї збирають дані про банківські картки українців. Згодом у соціальній мережі Facebook на сторінці @ukrainebestcountry з’явилося повідомлення, що кожен українець може перевірити свою банківську карту та отримати багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ. У повідомленні йдеться, що це можна зробити згідно зі статтею 247, але не уточнюється, якого саме закону чи кодексу. Як ілюстрацію до посту використали фотографію ведучої новин на телеканалі «1+1» та підписали фото текстом — «обов’язкова перевірка карток всіх жителів України».

Однак на думку експертів, цей допис поширюють шахраї, які за допомогою даних про картки українців, котрі вони введуть для отримання фейкової «компенсації», привласнять собі всі наявні на рахунку гроші. Для отримання «компенсації» користувачам соцмережі пропонують перейти на сторонній сайт — портал «Єдиного компенсаційного центру повернення невиплачених грошових коштів». У пресслужбі телеканалу «1+1» кажуть, що останнім часом зросла кількість шахрайських схем, у яких використовується символіки (логотипи) «1+1 media».

Компанія Facebook повідомила, що займається видаленням реклами шахрайських схем, зокрема, про «компенсації» за сплачений ПДВ та «матеріальну допомогу» за проходження опитування. У компанії додали, що видаляють сторінки порушників та відключають їх від реклами. Держспецзв’язку повідомила, як працює шахрайська схема, у межах якої зловмисники пропонують «багатотисячну компенсацію за сплачений ПДВ», зазначивши, що вона схожа на аферу про «матеріальну допомогу» за проходження опитування.

Фото: rupixen.com /Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду