Українці витратили мільярд гривень з «єПідтримки» на книжки

Українці витратили мільярд гривень з «єПідтримки» на книжки

13:19,
15 Лютого 2022
1973

Українці витратили мільярд гривень з «єПідтримки» на книжки

13:19,
15 Лютого 2022
1973
Українці витратили мільярд гривень з «єПідтримки» на книжки
Українці витратили мільярд гривень з «єПідтримки» на книжки
Автори:
Загалом понад 8,6 мільйонів українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень за вакцинацію.

Міністерство культури та інформаційної політики 15 лютого повідомило, що з початку запуску програми «єПідтримка» українці витратили вже три мільярди гривень, з яких один мільярд — на книжки.

Загалом понад 8,6 мільйонів українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень за вакцинацію — на їхні картки вже перерахували 8,6 мільярдів гривень.

«Безумовним лідером за витратами коштів, які громадяни отримали за вакцинацію, є придбання книжок. Менш ніж за два місяці українці купили книжок на 1 млрд грн. Це суттєва підтримка для видавничого бізнесу», — розповіли в Мінкульті.

Серед найпопулярніших витрат:

  • книжкові магазини — мільярд гривень;
  • кінотеатри — 658 мільйонів гривень;
  • театри, концерти та розважальні послуги — 341 мільйон гривень.

Як писав MediaSapiens, у грудні 2021 року міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підписав наказ, яким дозволив вводити в Україні третю дозу вакцини проти коронавірусної хвороби людям з ослабленим імунітетом. Натомість у січні 2022 року в Україні дозволили отримати третю, бустерну дозу вакцини від коронавірусу усім охочим, які досягнули 18 років через шість місяців після завершення повного курсу вакцинації. 19 січня 2021 року Кабінет міністрів України скоротив термін дії сертифікатів про вакцинацію проти коронавірусної хвороби з 365 днів до 270 днів (9 місяців). Після бустерної дози термін дії документа продовжуватиметься ще на 270 днів. У «Дії» COVID-сертифікат для вакцинованих бустерною дозою з’явився 1 лютого 2022 року.

Нагадаємо, 15 листопада президент Володимир Зеленський анонсував програму виплати 1000 гривень громадянам, які пройшли повний курс вакцинації. Програма стартувала 19 грудня 2021 року. Термін використання коштів, які українці отримають у межах програми «єПідтримка» за COVID-вакцинацію, — 9 місяців. Якщо особа не використає ці кошти протягом 9 місяців після їх нарахування, то вони повернуться державі.  Загалом програма триватиме до 18 грудня 2022 року та реалізовуватиметься в декілька етапів: на першому етапі кошти зараховуватимуться на віртуальні картки в додатку «Дія» (жодних комісій за їхнє обслуговування немає); на другому етапі (ІІ-ІІІ квартал 2022 року) — через альтернативний офлайн-механізм, над яким зараз працюють. Кабінет міністрів України збільшив до 9 місяців термін використання коштів, які українці отримають у межах програми «єПідтримка» за COVID-вакцинацію. 2 лютого Кабінет Міністрів України розширив дію програми «єПідтримка» на підлітків 14-18 років

У передноворічний період «єПідтримка» спричинила суттєвий попит на книжки. Крамниці та сайти змушені були затримати виконання замовлень щонайменше на кілька днів. Працівники Yakaboo у цей період розглядали близько 30 тисяч звернень на добу. 10 січня 2022 року Міністерство економіки України повідомило, що з початку запуску програми «єПідтримка» понад 6,7 мільйонів українців подали заявки в «Дії» на отримання 1000 гривень за вакцинацію. Перший мільярд гривень уже витратили — здебільшого на книжкові магазини та кінотеатри.

Фото: Jaredd Craig / Unsplash

Читайте також
ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Коментарі
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
2019 — 2024 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду