«Фільтр» дав поради щодо медіаспоживання в кризових умовах
Проєкт Міністерства культури та інформаційної політики з медіаграмотності «Фільтр» підготував поради, як споживати інформацію в кризових умовах. Зокрема, необхідно обрати джерела інформації, які будете використовувати у кризовій ситуації; варто бути пильними з перекладеними новинами, недовіряти неофіційній інформації та не поширювати її.
«Гібридна війна триває, тому зараз, як ніколи, важливо максимально прискіпливо перевіряти всі меседжі, які трапляються нам у стрічках соцмереж, на новинних ресурсах і в рекомендаціях YouTube. Ці правила — базові знання, які допоможуть убезпечити себе, ваших рідних та Україну», — повідомив міністр культури Олександр Ткаченко.
У «Фільтрі» також рекомендують:
- Не поширювати відео, фото та будь-які інші дані щодо пересування техніки або особового складу Збройних Сил України.
- Не довіряти дезінформації, що Україна здійснює обстріли своїх територій.
- Не поширювати неофіційну інформацію про втрати української армії.
- Уникати репостів матеріалів, у достовірності яких не впевнені на 100%.
- Пам’ятати про псевдоекспертів та перевіряти, чи спікер має відповідний досвід та кваліфікацію у галузі, яку коментує.
- Бути пильними з перекладеними новинами: іноді іншомовне слово, що переклали з неправильною тональністю, може спричинити нагнітання паніки.
Окрім цього, творці порадника закликали «зберігати єдність та вірити в сили своєї армії» та «утриматися від неконструктивної критики української влади». Вони нагадали, що Україна прагне врегулювати російсько-український збройний конфлікт політико-дипломатичним шляхом.
Щодо джерел інформації «Фільтр» радить використовувати першоджерела урядових структур та ЗМІ:
- ДСНС України www.dsns.gov.ua
- Міністерство закордонних справ України https://mfa.gov.ua/
- Національна поліція України www.npu.gov.ua
- Міністерство оборони України та сторінки підрозділів ТО www.mil.gov.ua
- Служба безпеки України https://ssu.gov.ua
- Міністерство охорони здоров'я України https://moz.gov.ua/
- Суспільне мовлення
- Українське радіо у випадку вимкнення електрики (онлайн — http://ukr.radio/uk/schedule/play-live.html?channelID=1; у додатку — https://suspilne.radio/).
Нагадаємо, 17 лютого почалося значне збільшення обстрілів підконтрольної Україні території з боку бойовиків. Російська пропаганда звинувачує в обстрілах українські війська. Україна багаторазово повідомляла, що не має намірів здійснювати військовий наступ на окуповані частини Донеччини та Луганщини, а планує повернути територію під свій контроль виключно дипломатичним шляхом.
Президент США Джо Байден під час звернення до нації із промовою, присвяченою ситуації довкола України, повідомив, що, за інформацією Сполучених Штатів, російські військові сили вторгнуться в Україну найближчими днями.
Фото: Videonet